Rezultate te kerkimit per termin: +Prrenjasit

Meta: total 324 / total_found 324 / time 0.000 / keyword[0] prrenjasit / docs[0] 324 / hits[0] 514 /
Akuzat e Ramës, LSI nxjerr listën nepotike të Rilindjes
  • 2017-06-19

Akuzat e Ramës, LSI nxjerr listën nepotike të Rilindjes

Pas denoncimeve të Edi Ramës, se kryebashkikakët e Delvinës, Beratit e Prrenjasit kanë punësuar njerëzit e tyre në këto institucione, ka reaguar edhe LSI. Ky reagim i LSI-së vjen pasi të tre krerët e bashkive të qyteteve ku Rama bëri denoncimet vijnë nga vetë LSI. Ditën e sotme, Kej

No Pic available
  • 2017-06-05

Basha: Ndodhi gjëja më e çuditshme në 27 vite histori politike, ja çfarë bëri Rama

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë një takimi me banorët e Prrenjasit, risolli në vëmendje fjalët e kryeministrit Edi Rama në Komunikimin Javor. Një orë më parë ndodhi gjëja më e çuditshme në 27 vite histori politike, tha Basha. Sipas kryetarit të opozitës, Rama ra bren

No Pic available
  • 2017-06-04

Basha: Rama e pranoi, duhet shembur Republika e vjetër

Kryetari  i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Rama për deklaratat në Komunikimin Javor në lidhje me reformën e administratës shtetërore. Gjatë një takimi me banorët e Prrenjasit, Basha tha se Rama ra brenda me fjalët e veta pasi ka pranuar që

No Pic available
  • 2017-05-15

Parku i Shebenikut, Bashkia e Prrenjasit organizon guidat një ditore

Adhuruesit e natyrës kanë vizituar parkun e Shebenikut, një zonë e thellë malore ku natyra ka mbetur e paprekur nga dora e njeriut. Pjesë e guidës u bë dhe kryetarja e Bashkisë së Prrenjasit, Miranda Rira, e cila pranon problemin e infrastrukturës që krijon vështirësi për turistët. P

No Pic available
  • 2017-05-11

Idrizi: Partitë politike mund të arrijnë ende një kompromis të madh

Kompromis i madh që politika ja ka borxh qytetarëve ende mund të gjendet dhe ne të gjithë bashkë të shkojmë në zgjedhje. Me këtë gjuhë foli para banorëve të Përrenjasit, kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi. Idrizi: Këtë kompromis të madh politika ja

Qarku i Elbasanit lëkundet nga tërmeti 3.6 ballë
  • 2017-05-09

Qarku i Elbasanit lëkundet nga tërmeti 3.6 ballë

Një tërmet me magnitudë 3.6 ballë të shkallës Rihter është regjistruar sot rreth orës 12:52 në juglindje të vendit. Lëkundjet e tërmetit me epiqendër 2 kilometra ne jug te Prrenjasit janë ndjerë edhe në disa qytete të tjera. Fatmirësisht nuk raporten dëme materiale. /Oranews.tv/

Digjen tre banesa nga zjarri, plagosen çifti i bashkëshortëve
  • 2017-05-02

Digjen tre banesa nga zjarri, plagosen çifti i bashkëshortëve

Tre banesa janë shkrumbur nga zjarri, ndërsa një e katërt është djegur pjesërisht. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Shkumbin të Prrenjasit. Në banesat e djegura, të cilat ishin ngjitur me njëra-tjetrën jetonin tre vëllezër. Njëri prej tyre, Besnik Aliu së bashku me bashkëshorten e tij