Rezultate te kerkimit per termin: +Prurohet

Meta: total 12 / total_found 12 / time 0.000 / keyword[0] prurohet / docs[0] 12 / hits[0] 14 /
No Pic available
  • 2010-08-15

Tirana pa spital, qendra rajonale shtyn përurimin

Ministria e Shndetsis: Ka pasur vonesa pr bazn materiale, avari pr investimet e pajisjet Spitali rajonal i Tirans, i cili do t niste funksionin nga qershori, do t shtyj m tej prerjen e shiritit t prurimit. Sipas Ministris s Shndetsis nuk ka asnj kthim mbrapa pr vendimin e marr tashm, pr kthimin e Sp

No Pic available
  • 2010-07-30

Filmi del nga Arkivi

Arkivi i Filmit restauron salln e kinemas pr t nisur shum shpejt projeksionin e filmave t huaj dhe shqiptar. Ndonse nuk bhet e ditur se kur do t prurohet kjo sall, dje pr mediat shtnjoftimi i programit q do t shkoj nga gushti deri n dhjetor. do dit t mrkure, t do jave, projeksion

No Pic available
  • 2010-05-09

Berisha në Lezhë: Asfaltim çdo rruge që zbret në det

Turizmi, Berisha përuron rrugën Lezhë - Tale Kryeministri Sali Berisha u rikthehet prurimeve n mbar Shqipris, me premtimin se qeveria q ai drejton, do t bj t mundur asfaltimin e do rruge q t on drejt bregdetit shqiptar. Ndaj, qeveria po prmbush premtimin egjat fushats elektoral

No Pic available
  • 2010-04-23

Letërsia spanjolle në ëndrrën e jetës

T enjten, m 22 prill, n orn 17:00, n Fakultetin e Gjuhve t Huaja t Universitetit t Tirans, do t bhet prurimi i Javs s Letrsis Spanjolle 2010 me konferencn “Jeta sht ndrr, ndrra e jets” nga profesoresha Lina Rodríguez, e cila do t flas pr veprn “Jeta sht n

No Pic available
  • 2010-04-23

Sallone libri për festë

N kuadr t kremtimit t 23 Prillit, Dits Botrore t Librit, Ministria e Turizmit, Kulturs, Rinis dhe Sporteve, ambasada italiane n Tiran dhe Shoqata e Botuesve Shqiptar do t organizojn sallonin e librit italo-shqiptar, i cili do t prurohet n Tiran n datat 22-25 prill 2010. Veprimta

No Pic available
  • 2010-03-19

Zef Shoshi i socrealizmit, kërkon në rini

Zef Shoshi, piktori i socrealizmit, rikthehet n nj ekspozit vetjake, n Galerin Kombtare t Arteve me vepra retrospektive, duke filluar me Autoportretin e vitit 1955, me nj grup veprash t periudhs s Akademis n Rusi dhe duke vazhduar me vepra t periudhs s mbas studimeve (1960-1989), gjithsej 27 ve

No Pic available
  • 2009-12-15

Prurohet kirurgjia n Spitalin e Mitrovics

N Spitalin Rajonal t Mitrovics Dr. Sami Haxhibeqiri, sot u pruruan repartet e reja t kirurgjis. Spitali Rajonal i Mitrovics, i cili sht rehabilituar me investime t prbashkta t Qeveris s Norvegjis, Ministris s Shndetsis dhe Komuns s Mitrovics, ka rreth 14 mij metra katror dhe 200 shtretr. Ministr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama