Rezultate te kerkimit per termin: +Prvec

Total: 39
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.355Z

Emri, Turk: Ivanov e Papoulias të takohen

Presidenti slloven Danilo Turk i kathirrje homologut grek dhe atij maqedonas q t takohen pr t diskutuar mbi cshtjen e emrit. “Pas takimit t kryeministrave Gruevski dhe Papandreu bisedimet direkte pr zgjidhjen e cshtjes s emrit duhet t ngrihen n nj shkall m t lart. Radhn tani e ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.633Z

Përmbytjet, kalon dëmshpërblimi

Qeveria ka miratuar fondin prej rreth 513 milion leke pr dmshprblimin e banorve t zons s Shkodrs dhe Nnshkodrs, t prmbytura nga hapja e digave t hidrocentrale 2 muaj me pare. (UPDATE) Prllogaritja enga organet e qeverisjes vendore dhe pushtetit qndror prvec demit brenda n shtpi, perfsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.355Z

Thaci: Shqiptarët, më rëndë se në komunizëm

Kryetari i PDSH-s, Menduh Thaci po zhvillon nj vizit n Kosov me ftes t kryetarit t AAK-s Ramush Haradinaj. N nj konferenc pr shtyp t mbajtur n prfundim t takimit, Thaci e ka vn theksin tek problemet me t cilat po prballen shqiptart e Maqedonise. “Pozita e shqiptarve cdo dit bhet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.393Z

Lidhjet e paligjshme, Dollapi pakt me policinë

Drejtori i Ujsjellsit t Tirans, Seit Dollapi ka nnshkruar nj marrveshje bashkpunimi me drejtorin e Policis s Tirans, Tonin Vocaj me qllim q aksionet e ndrmarrjes s Ujsjellsit pr prerjen e lidhjeve t paligjshme n rrjet t mbshteten nga forca t policis n rast nevoje. Prvec se i amortizu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.348Z

Tiran, risit e Nats s Bardh

Tirana pr t katrtin vit radhazi do t prjetoj Natn e saj t Bardh. Bashkia e kryeqytetit kt vit prvec koncerteve n ambjente t ndryshme ka menduar edhe risi t tjera. N dy parqet pas monumentit t Sknderbeut dhe tek Galeria e Arteve do t filloj projekti T lindur pr t lexuar. Animator dhe fmij t moshs der

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.317Z

Nis në Prizren për të 9-tin vit "Dokufest"

Dokufest, Festivali Ndrkombtar i Filmit Dokumentar dhe t Shkurtr "DokuFest", sivjet kremton edicionin e 9-t t tij. Themeluar n vitin 2002, DokuFest-i sht ngjarja m e madhe filmike n Kosov e cila ndodh gjat muajit gusht, n qytetin historik dhe piktoresk t Prizrenit. Javn q shkoi, DokuFest-i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.266Z

Cirku tek Nënë Tereza nuk dihet edhe sa kohë do të qendrojë

Cirku i vendosur n Sheshin Nn Tereza nga Bashkia e Tirans disa dit prpara ndrrimit t viteve, vazhdon t qendroj aty, duke vshtirsuar qarkullimin e mjeteve. Interesimit t kameras t Televizonit Klan se prsa koh arena e cirkut do t qendroj aty, duke mbajtur peng sheshin n qendr t Tirans, nuk i prgjigjet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama