Rezultate te kerkimit per termin: +Pse +Iluzionisti

Total: 4
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.158Z

Vrasja në Shkodër, Noka: Çu bë me 4 klanet kriminale që citoi ambasadori i SHBA?

Pas atentatit me vdekje te dy vëllezërve Bilali sot në Shkodër, drejtuesi politik i PD në këtë qark, Flamur Noka ka reaguar në Facebook duke kërkuar që shteti të gjejë autorët. Noka hedh akuza të forta në drejtim të Kryeministrit Edi Rama, ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.993Z

Misteri i jetës dhe vdekjes së Harry Houdinit

Iluzionisti i famshëm gjithmonë provokonte policët, në mënyrë që ata ta arrestonin për t’ua dëshmuar se sa lehtë lirohej nga prangat dhe arratisej, për këtë arsye nuk është çudi që mori pseudonimin “Mbreti i prangave”. Houdini edh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.354Z

PS, vetëvrasja e iluzionit

MOIKOM ZEQO PS tani është peng i iluzioneve: iluzioni se i ka fituar zgjedhjet, iluzionigrackë se Edi Rama është “FITIMTARI”, se të tjerët janë “asgjë”, kurse ai është “gjithçka”, se ai është  me “mision” (I ngarkuar nga k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.719Z

Ishujt: VIP-at shesin parajsat e fundit

Gazeta ShqipNga Nicolas Cage te Johnny Depp, 600 ishuj që u përkasin të pasurve, presin në treg për tu shitur. Arsyeja? Kushtojnë shumë për ti mbajtur Dikur ishte statusi i pangatërrueshëm i superpasanikëve, shenjë e ekskluzivitetit absolut, madje më superior edhe se vila madhështore b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.970Z

Leksione demokracie

E para gje qe mund ti shkoje dikujt ne mendje per nivelin e demokracise ne nje shtet kaq te ri si Kosova eshte se ai natyrshem nuk eshte i njejte me ate qe mund te kete nje vend perendimor me demokraci te konsoliduar. Kjo sepse per zhvillimin dhe konsolidimin e parimeve demokrati

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.655Z

Gjysma e së vërtetës nuk ështe kurrë e vërteta

AMIK KASORUHO Zakonisht flitet mirë për ata që ndahen nga kjo jetë. Por kjo vlen për vdekatarët e thjeshtë. Për njerëzit që historia, për merita të tyre apo për shkak të rrethanave i vendon në sferën e personaliteteve publike, e vërteta është një borxh që duhet shlyer pa nostalg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.437Z

Baudelaire dhe shpirti i camera obscura

Një fotografi e panjohur e Bodlerit dhe mosbesimi i tij ndaj artit të ri, fotografisë. Luan Rama Serge Plantureux është për t’u përshëndetur. Pas fotografisë së fundit të poetit emblematik, Vincent Van Gogh, të zbuluar para dy vjetësh mes miqve të tij impresionistë, ai tashmë k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama