Rezultate te kerkimit per termin: +Pse

Meta: total 1000 / total_found 174799 / time 0.065 / keyword[0] pse / docs[0] 174799 / hits[0] 262292 /
No Pic available
  • 2017-06-27

Eurodeputetja italiane tregon pse pati pjesmarrje të ulët në zgjedhje

“Për Shqipërinë ka qënë një ditë demokracie, që u zhvillua në një klimë pozitive në krahasim me çka ndodhte në të kaluarën”. Kështu ka deklaruar për agjensinë italiane të informacionit Ansa, eurodeputetja Elly Schlein, zëvëndës kryetarja e delegacionit të PE

Numërohen mbi 20% të votave, PS 75 mandate
  • 2017-06-26

Numërohen mbi 20% të votave, PS 75 mandate

Partia Socialiste është pranë një fitoreje historike, kjo dallohet qartë pas numërimit të mbi 20% të votave. Teksa janë numëruar 1357 nga 5362 kuti në të gjithë Shqipërinë, PS udhëheq me mbi 50.33% të votave, e ndjekur nga PD me 27.74% të votave dhe LSI me 15.35% të votave. Ndër

No Pic available
  • 2017-06-26

70-vjeçari largohet nga azili për të konsumuar lëndë narkotike

Një burrë i sëmurë ka kërkuar që të dalë jashtë azilit ku kishte një staf i cili kujdesej për të pasi dëshironte të konsumonte lëndë narkotike në ditët e fundit të jetës. Patrick Dave u diagnostikua me kancer në dhjetorin e 2016 dhe i kanë mbetur ditët e fundit të jetës, të

No Pic available
  • 2017-06-26

Nis procesi i numërimit të votave në Has, Ura Vajgurore pa energji elektrike

Edhe pse procesi i votimit është mbyllur që prej orës 20:00, procesi i numërimit ka nisur disa orë me vonesë në rrethin e Hasit. Bëhet me dije se prej disa minutash ka nisur procesi i numërimit të votave në KZAZ numër 10 në Has. Ndërkohë mësohet se në Urën Vajgurore, në KZAZ num

87-vjeçares me dy paterica i mohohet e drejta e votës, nuk do ta besoni arsyen (FOTO LAJM)
  • 2017-06-26

87-vjeçares me dy paterica i mohohet e drejta e votës, nuk do ta besoni arsyen (FOTO LAJM)

Fotoreporterja e Birn, Ivana Dervishi ka publikuar në Facebook një histori prekëse. Gjyshja që shikoni në foto është 87-vjeçare, dhe pavarësisht se është me dy paterica ka shkuar për të votuar. Por fatkeqësisht ajo nuk arriti ta ushtroje të drejtën e saj të votës për shkak se kish

No Pic available
  • 2017-06-26

Zgjedhjet që prodhuan një opozitë të re

Nga Mero Baze Shqipëria përmbylli procesin më të qetë zgjedhor në historinë e saj, me një kulturë të re komunikimi dhe një përmbajtje qytetare të partive të mëdha. Për herë të parë, një lider opozite ka falenderuar votuesit pas përfundimit të procesit zgjedhor dhe ka bërë thi

Skrapari nuk tradhëton Metën, forcë e parë me +1000 vota ndaj PS
  • 2017-06-26

Skrapari nuk tradhëton Metën, forcë e parë me +1000 vota ndaj PS

Po vijon proçesi i numërimit dhe në qarkun e Beratit dhe pse me ritme të ngadalta. Nga 5 bashki që ka qarku, numërimi ka përfunduar vetëm në Skrapar, LSI ka dalë forcë e parë me diferencë të konsiderueshme ndaj PS. Ndërsa ka PD ka marrë një numër modest votash. Klikoni ketu per tu