Rezultate te kerkimit per termin: +Psikologu

Meta: total 812 / total_found 812 / time 0.000 / keyword[0] psikologu / docs[0] 812 / hits[0] 1075 /
Pasioni për llafe, pse kemi dëshirë për të bërë thashetheme?
  • 2019-03-19

Pasioni për llafe, pse kemi dëshirë për të bërë thashetheme?

Thashethemet nuk janë aq të pavlera sa i imagjinojmë. Dhe sipas shkencës, mund të zgjasin edhe jetën  Të komentosh pamjen e një aktoreje me rastin e një daljeje publike, ose prerjen e flokëve të kolegut tonë, ose edhe të hetosh të dashurën e re të shefit: ngrini dorën nëse nuk ken

Çfarë ndodh me trupin dhe mendjen kur vuajmë nga dashuria!
  • 2019-03-02

Çfarë ndodh me trupin dhe mendjen kur vuajmë nga dashuria!

Një trishtim sentimental është një zi e vërtetë që ka rrënjë të thella, madje edhe biologjike Vetëm ata që kanë vuajtur nga dashuria, e dinë sa e fortë është dhimbja në ato momente. Është një vuajtje që përfshin gjithë qenien tonë, në trup dhe shpirt, gjë që na pengon të

Si të jemi të lumtur? Shkenca na jep 9 këshillat ideale
  • 2019-02-25

Si të jemi të lumtur? Shkenca na jep 9 këshillat ideale

Psikologët më me emër në fushën e psikologjisë sugjerojnë 9 formulat për të përmirësuar gjendjen shpirtërore dhe për tu ndierë më të lumtur. Sipas disa studimeve nëse keni disa miq të ngushtë, një familje të madhe e me dashuri, apo lidhje të forta me komunitetin, ju jeni më t

Strategjitë, 10 rregulla të arta për ata që duan të flirtojnë
  • 2019-02-23

Strategjitë, 10 rregulla të arta për ata që duan të flirtojnë

Flirtimi na bën mirë të gjithëve, është një aktivitet elektrizues dhe më i lehtë sesa duket Flirtimi është një zakon që nuk duhet ta humbasim, edhe nëse jetojmë një marrëdhënie prej dhjetë vjetësh. Në këtë rast, sigurisht, vëmendja dhe flirtimi duhet t’i drejtohet partn

9 sekrete për të pasur një lidhje të suksesshme
  • 2019-02-18

9 sekrete për të pasur një lidhje të suksesshme

Miqtë janë të mirë praktikisht në dy gjëra; inkurajojnë për të mbajtur dietë dhe të japin këshilla rreth marrëdhënies suaj. Por për një ndryshim të mitë, këtu janë disa këshilla rreth marrëdhënies nga ekspertët të cilët ju orientojnë drejt nj martese të lumtur. Ndonjëher

No Pic available
  • 2019-02-08

Dua një copë mall se vdiqa, ja si përdoruesit e heroinës shesin metadonin

Fiks Fare i rikthehet çështjes së metadonit, një lloj droge që ndihmon përdoruesit të largohen nga droga. Në vendin tonë shteti nuk ta ofron trajtimin me metadon, pasi është shumë i shtrenjtë, por ua ka lënë atë në dorë të qendrave private (OJF). Shoqata që e ofron këtë shërbi

Top Story/ Burgu i të Miturve në Kavajë, pa asnjë psikolog
  • 2019-02-07

Top Story/ Burgu i të Miturve në Kavajë, pa asnjë psikolog

Top Story solli dhe burgun e të miturve në Kavajë. Ky institucion mban 9 të dënuar minorenë. Kushtet janë normale, me hapësira argëtimi dhe edukimi. Një minoren, i takon të ketë 4 m2 banim dhe 9 mk ajër. Ne jemi kujdesur që jo vetëm këto parametra të jenë të zbatueshme por dhe kus