Rezultate te kerkimit per termin: +Publike

Meta: total 1000 / total_found 112756 / time 0.043 / keyword[0] publike / docs[0] 112756 / hits[0] 180824 /
Birmania dhe Tajlanda, kundër narkotrafikut: 1 miliard euro drogë janë djegur
  • 2017-06-26

Birmania dhe Tajlanda, kundër narkotrafikut: 1 miliard euro drogë janë djegur

Një operacion gjigant antidrogë në Birmani dhe Tajlandë, ku u organizuan djegie publike të një sasie droge rreth 1 miliard euro. Në zjarr janë hedhur opium, heroinë, marijuanë dhe metamfetaminë, të gjitha këto substanca të konfiskuara nga bandat lokale. Në Birmani u shkatërrua në hi

Marta, ose një grua tradhtare
  • 2017-06-26

Marta, ose një grua tradhtare

Alda Bardhyli Historia flet për një grua që falë ose mbase jo vetëm vetes dhe sensit të saj kritik, lufton me modernitetin e vet. Emri i personazhit kryesor është Marta Benniche. Ajo është shkrimtare dhe shtëpiake. Si një cand, philos njëzetedyvjeçare, ajo takohet me tregtarin e ri flo

No Pic available
  • 2017-06-25

De Biasi: Shqipëria është tërheqëse për çdo trajner

Ish-trajneri i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Gianni De Biasi është vlerësuar dje me një çmim mirënjohje nga Ministria e Arsimit dhe Sportit, organizuar në ambientet e kësaj të fundit. Një çmim që vjen në një moment të çuditshëm, pasi 60-vjeçari është larguar nga stoli i ko

No Pic available
  • 2017-06-25

Nga Blendi Fevziu / Fushata më e shëmtuar e pluralizmit!

Si mund ta quaj këtë fushatë dhe sa konsideratë mund të kem për të, pyeta veten dje në darkë, kur fushata e 25 Qershorit u mbyll. Fati e ka sjellë  të ndjek çdo fushatë zgjedhjesh kombëtare që prej 31 Marsit, 1991. Në këto 26 vjet, kjo është fushata e 11-të që përcjell si gaze

Rama në Top Story: Pas 25 qershorit, parësore administrata
  • 2017-06-24

Rama në Top Story: Pas 25 qershorit, parësore administrata

  Pas mitingut përmbyllës të fushatës zgjedhore të mbajtur në Vlorë, në sheshin e Lungomares, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka qenë i ftuar në emisionin Top Story të gazetarit Sokol Balla, në rrëfimin e tij të fundit të fushatës. Së bashku me të, në panel ishin edhe

Rikthimi i Hygertës, jeta profesionale dhe ajo private
  • 2017-06-24

Rikthimi i Hygertës, jeta profesionale dhe ajo private

  Në kohën kur ke marrë pjesë në Miss Albania, duhej mjaft kurajo për tu bërë pjesë e spektaklit dhe rezultati i ekspozimit në televizion ishte një famë e menjëhershme. Tani shoh një transformim për të bërë të kundërtën e asaj që ke bërë kur more pjesë Miss Albania, nj

No Pic available
  • 2017-06-24

KQZ: Nuk lejojmë askënd të cënojë procesit zgjedhor

“Nuk lejojmë askënd të cënojë sigurinë e procesit zgjedhor”. Kjo është deklarata e kreut të KQZ-së një ditë para zgjedhjeve të 25 qershorit. Klement Zguri: Duke u garantuar mbështetjen e plotë komsionerëve të të gjitha niveleve, dua të paralajmëroj se KQZ nuk do të t