Rezultate te kerkimit per termin: +Publike

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.688Z

Diplomacia Publike

Nga Dr. Jorgji KOTE Filloi te njihej nga mesi i viteve 50, me "pioniere" diplomacine amerikane. Nder te paret qe e kane perkufizuar ate ishte dekani i Fakultetit te se Drejtes ne Universitetin e Tuftit, Edmund Gullion ne vitin 1965. Sipas tij, mjaft personaliteteve te tjera dhe nje grupi te pos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.886Z

Shtepia publike

Nje tip hyn ne nje shtepi publike dhe i drejtohet nje biondine: -Jam shpejt...

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.766Z

Private apo publike?

ARBEN MALAJ Arsim publik apo privat, shërbim shëndetësor publik apo privat, financim buxhetor apo privat, financim të institucioneve arsimore dhe shëndetësore nga buxheti apo kuponë financiarë bazuar në kostot për një nxënës apo një të sëmurë, që u shpërndahen individëve dhe ata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.497Z

Kamikazët e kompanive publike

Militantët partiakë në borde po i shkatërrojnë kompanitë publike më strategjike të vendit. Të ndikuar direkt nga partnerët e koalicionit qeverisës, ata kanë zgjedhur menaxhmentin e ndërmarrjeve në bazë të preferencave partiake dhe jo profesionale, shkruan gazeta "Zëri" në një shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.189Z

Bushati:Qeveria shpërdoron fondet publike

Partia Socialiste akuzon qevrinë se po shpërdoron fondet publike dhe nuk po merr asnjë masë për zbutjen e varfësisë. Sipas nënsekretarit për programin pranë PS-së,Ervin Bushati, "fondet publike, të taksapaguesve shqiptare, shpërdorohen në vend që të investohen në një mënyrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.365Z

Shpenzimet publike, keqmenaxhim

  Sektorë të veçantë të ekonomisë, shfaqin luhatje të ndjeshme. Shqetësuese është situata me ritmet e rritjes së prodhimit bujqësor, ku jeton më shumë se gjysma e popullsisë së vendit dhe ku ndodhet edhe pjesa dërrmuese e të varfërve. Problem i mprehtë dhe kërcënim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.701Z

Vleresohen prokurimet publike online

Drejtori i Programeve Sfida e Mijevjecarit Bruce Kay vleresoi dje sistemin e prokurimeve publike neper-mjet internetit duke shmangur kontaktin e punonjesve publike me biznesin. Sipas tij kjo menyre e tenderimit ka eliminuar burokracite dhe ka reduktuar kostot e sherbimit. Realizimi online i prokurim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama