Rezultate te kerkimit per termin: +Publikimi

Meta: total 1000 / total_found 4314 / time 0.002 / keyword[0] publikimi / docs[0] 4314 / hits[0] 4875 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Një rekord i ri për Katy Perry

Albumi i fundit i këngëtares së njohur ka arritur që të jetë në krye të klasifikimeve në tabelën e Billboard 200 që nga publikimi i tij. Witness i cili është publikuar në 9 qershor përmes Capitol Records ka shitur 162 mijë kopje dhe është trasnmetuar më shumë se 19 milionë herë

Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

No Pic available
  • 2017-05-31

Kreu i PD-së së Shkodrës sqaron lajmin se ka qenë oficer i Sigurimit

Nga një dokument të publikuar dje në media, Ramiz Çobaj, kreu i PD-së së Shkodrës akuzohej se kishte punuar si oficer i Sigurimit. Por Çobaj e ka quajtur lajm të rremë dhe ka përgënjeshtruar një ditë më pas. Disa media dhanë lajmin e rremë sikur unë kam punuar në sigurimin e shtet

No Pic available
  • 2017-05-30

Gruevski godet Zaevin për Qeverinë e re

Kreu i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski deklaroi se është e pazakontë që Qeveria të votohet kaq shpejt pasi janë bërë publike emrat e kandidatëve për ministra. Sipas tij, partia e Zaevit frikësohet nga analizat që opinioni mund tu bëjë këtyre kandidatëve. “Është skandaloze që

No Pic available
  • 2017-05-25

Videoja erotike me Arjan Selimin, Inis Gjoni kërkon 200 mijë dollarë dëmshpërblim

Regjisorja Inis Gjoni do të ketë një përballje të re me Prokurorinë për Krimet e Rënda në Gjykatën e Lartë për videon intime të saj me Arjan Selimin, që u bë publike vite më parë. Kjo betejë ligjore, për të dytën herë në Gjykatën e Lartë, ka në thelb padinë e Gjonit kundë

Sulmi në Manchester shtyn publikimin e këngës së Dua Lipa
  • 2017-05-23

Sulmi në Manchester shtyn publikimin e këngës së Dua Lipa

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa ka lajmëruar nëpërmjet një postimi në rrjetin social, Instagram se publikimi i këngës LIYL do të shtyhet. Prej asaj që ndodhi mbrëmë në Manchester arena unë kam vendosur që të mos publikoj LIYL sot. Jam plotësisht e prekur kur

Francë, hetohet ndikimi i lajmeve të rreme në zgjedhjet presidenciale
  • 2017-05-05

Francë, hetohet ndikimi i lajmeve të rreme në zgjedhjet presidenciale

Zyra e Prokurorit në Paris ka nisur hetimet nëse të ashtuquajturat lajme të rreme janë përdorur për të ndikuar në zgjedhjet presidenciale të 7 majit në Francë. Ky njoftim vjen pasi kandidati i qendrës, Emmanuel Macron, i cili është favorit në zgjedhje, ka ngritur padi. Macron ka ngri