Rezultate te kerkimit per termin: +Pulitzer

Meta: total 315 / total_found 315 / time 0.000 / keyword[0] pulitzer / docs[0] 315 / hits[0] 494 /
100-vjetori i Presidentit John F. Kennedy
  • 2017-05-29

100-vjetori i Presidentit John F. Kennedy

E hëna shënon 100 vjetorin e lindjes së John F. Kennedy-t, presidenti i 35-të i Shteteve të Bashkuara. Kennedy lindi më 29 maj 1917, në Bruklin të shtetit Masaçusets. Ai u vra në Dallas të Teksasit, më 22 nëntor të vitit 1963. John Fitzgerald Kennedy u lind në vitin 1917 në një nga

100 vjetori i Presidentit John F. Kennedy
  • 2017-05-28

100 vjetori i Presidentit John F. Kennedy

E hëna shënon 100 vjetorin e lindjes së John F. Kennedy-t, presidenti i 35-të i Shteteve të Bashkuara. Kennedy lindi më 29 maj 1917, në Bruklin të shtetit Masaçusets. Ai u vra në Dallas të Teksasit, më 22 nëntor të vitit 1963. John Fitzgerald Kennedy u lind në vitin 1917 në një nga

ISIS kërcënon Shqipërinë, Lavdrim Muhaxheri: Prisni sulme me thika dhe makina bombë
  • 2017-05-07

ISIS kërcënon Shqipërinë, Lavdrim Muhaxheri: Prisni sulme me thika dhe makina bombë

Shqiptari nga Kaçaniku i Kosovës, Lavdrim Muhaxheri një eksponent i njohur i ISIS dhe ekzekutues barbar i shumë personave në Siri, ka lëshuar në kërcënim të fortë për sulme me thika dhe makina bombë në Shqipëri. Dita ekskluzivisht publikon sot komunikimet disa javore përmes rrjeteve

No Pic available
  • 2017-03-16

Rrëfehet kosovarja që përloti botën në 1999

Ishte Marsi i vitit 1999, periudhë kjo e cila për popullin e Kosovës ishte tejet e rëndë. Kolona të gjata njerëzish, të rinj me çanta në duar, fëmijë që qanin, të moshuar që mezi ecnin ia kishin mësyrë një rruge që nuk e kishin idenë se ku do ti çonte. Të frikësuar në çdo ha

No Pic available
  • 2017-03-16

VIDEO/ Rrëfimi i gruas kosovare, fotografia e së cilës bëri bujë në mediat botërore në mars të 99-ës

Ishte marsi i vitit 1999, periudhë kjo e cila për popullin e Kosovës ishte tejet e rëndë. Kolona të gjata njerëzish, të rinj me çanta në duar, fëmijë që qanin, të moshuar që mezi ecnin, ia kishin mësyrë një rruge që nuk e kishin idenë se ku do ti çonte. Të frikësuar në çdo h

Letrat që smorën përgjigje
  • 2017-03-14

Letrat që smorën përgjigje

Ishte pranverë në Paris, kur Edith Wharton u takua për herë të parë me Morton Fullerton. Një vit më pas, kur e ulur në skrivaninë e saj, teksa i shkruante në letra që ti përgjigjej, ajo do të donte të mos e kishte njohur. Një grua është gjithnjë e vogël për të përballuar ikjet

Çfarë ka ndodhur më 26 shkurt?
  • 2017-02-26

Çfarë ka ndodhur më 26 shkurt?

747 pes – Fillon Epoka Nabonassar e origjinës. “Nabonassar” – “Mbrojtës”, ishte mbreti i Babilonisë 747-732 pes, me të cilin filloi një epokë e re e karakterizuar nga mbajtja sistematike e shënimeve të sakta kronologjike të historisë. Si kronika Babilon