Rezultate te kerkimit per termin: +Puljas

Total: 148
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.431Z

Festivali i Puljas, Topi, takim me krerët lokalë

Presidenti i Republiks, Bamir Topi, me ftes t autoriteteve vendore t Rajonit t Puljas ishte i pranishm m 1 gusht n “Mea Puglia Festival 2010”, nj veprimtari e rndsishme kulturore e zhvilluar n elino San Marko. N kt ngjarje t veant kulturore ishin t ftuar edhe shum pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.223Z

Topalli takon zyrtarin e Puljas për fushatën për shëndetin e gruas

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, në përvijim të fushatës së saj për kujdes shëndetësor ndaj nënës dhe fëmijës, në bashkëpunim me Presidencën e Rajonit të Puljas, do të bëjë të mundur dërgimin e aparaturave diagnostikuese të kancerit të gjirit dhe të qafës së mitrës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.086Z

Presidenti Topi pritet nga Presidenti i Rajonit të Puljas, Nikola Vendola  

6 gusht 2011 Bari, Itali Në ditën e dytë të vizitës së tij të punës në Bari, Presidenti Topi, në krye të delegacionit zyrtar shqiptar zhvilloi edhe një takim të veçantë me Presidentin e Rajonit të Puljas, Nikola (Niki) Vendola dhe autoritet e larta puljeze, gjatë të cilit u shpre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.726Z

Gazetat italiane, shkrime për vizitën e Kryeministrit Rama në Rajonin e Puljas

TIRANË, 16 Shtator/ATSH-Gjergji Mima/ - Vizita e Kryeministrit Edi Rama në rajonin e Puglias dhe në panairin e "Fiera del Levante" në Bari ka pasur jehonë në mediatKanë qenë "Gazzetta del Mezzogiorno" dhe "La "La Repubblica", të cilat kanëshkruar nga një artikull për marrëveshjet që kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.961Z

Kam folur me kryeministrin Rama, sot nis Rajoni i Puljas ndihmë Shqipërisë në luftën kundër Covid-19, detajet

Presidenti i rajonit të Puglia në Itali, Michele Emiliano, ka bere te ditur se do të mbështesë Shqipërinë në luftën kundër koronavirusit. Ne Shqiperi pritet te mberritje nje Task Force, per te dhene kontributin e saj ne luften kunder Covid-19. Ky mision italian ne vendin tone, synon gjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.435Z

Topi përfundon takimet në Bari

Vizita në Itali Presidenti i Republikës, Bamir Topi, përfundoi vizitën në Bari të Italisë, ku mori pjesë në veprimtarinë kulturore “Mea Puglia Festival 2010”. Kreu i shtetit ishte i ftuar nga autoritetet vendore të rajonit të Puljas. Në këtë eveniment kulturor ishin të f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.465Z

Presidenti Topi mori pjesë në veprimtarinë kulturore “Mea Puglia Festival 2010” në Bari.

4 gusht 2010 Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi i ftuar nga autoritet vendore të Rajonit të Puljas ishte i pranishëm më 1 gusht në veprimtarinë e rëndësishme kulturore të zhvilluar në Çelino San Marko “Mea Puglia Festival 2001”. Në këtë ngjarje të veçantë kulturore

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama