Rezultate te kerkimit per termin: +Pulla

Meta: total 661 / total_found 661 / time 0.000 / keyword[0] pulla / docs[0] 661 / hits[0] 1147 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Deputetët do zgjidhen në 2 vjet, PS vagon për skrap. Akuza Ahmetajt

Sonte në studion e Arena nga Dritan Hila në Ora News është i ftuar lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Intervista vjen katër ditë përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Ekonomia, aleancat, shpresat dhe dilemat e Lulzim Bashës në këto zgjedhje dhe pas t

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha premton: Do prishet çdo koncesion korruptiv, Rapiskanin jo

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar në studion e emisionit Arena nga Dritan Hila në Ora News  Pjese nga intervista Hila: Do të prishni dhe koncesionet që janë lidhur në kohën e qeverisjes së PD? Basha: Çdo koncesion do të prishet. Hila: Do të prishet edhe ngjyrosja e karb

No Pic available
  • 2017-06-21

Koalicioni paszgjedhor, Basha përjashton vetëm PS, vagon për skrap

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar në studion e emisionit “Arena” në Ora News për të treguar programin e tij ekonomik por dhe koalicionet paszgjedhore, ndonëse shprehet i bindur se do të fitojë mbi 72 mandatet për të qeverisur i vetëm.  Duke folur për listat

No Pic available
  • 2017-06-18

Basha për Ramën: Nga mëngjesi deri në darkë, Luli, Luli, Luli, thua se është shoku im

Në takimin me banorët e Peqinit kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka listuar disa nga efektet pozitive që sipas tij do të ndikojnë në ekonomi falë programit të Partisë Demokratike duke ripërsëritur qëndrimin se nuk do të ketë marrëveshje me republikën e vjetër. Jo koalicion m

No Pic available
  • 2017-06-17

Shkolla me drekë? Rama: Luli theu rekordin e rrenave, receta mashtrimi

Kreu i socialistëve, Edi Rama, deklaroi nga Lezha se programi ekonomik i demokratëve është një recetë mashtrimi. Ai shtoi më tej se Basha me premtimin për kopshtet dhe shkollat me drekë theu rekordin e rrenave. Për Ramën, Basha nuk është njeri i keq por është në gjumë dhe thirrja e

No Pic available
  • 2017-06-17

Rama: Luli akoma nuk është zgjuar, taksat e biznesit të vogël janë zero

Në vijim të takimeve elektorale, kryeministri Edi Rama është ndalur me qytetarët e Lezhës, ku sipas tij PS është e bashkuar dhe e vendosur më shumë se kurrë më parë që në 25 qershor të marrë përgjegjësinë e qartë dhe të fortë për çuar përpara punën e nisur për Lezhën q

No Pic available
  • 2017-06-17

Luli çun i mirë, Basha-Ramës: Nuk shpëton dot duke u fërkuar pas meje

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, replikoi në distancë me kryeministrin Edi Rama, për taksat e biznesit të vogël. Gjatë një takimi me gra dhe vajza të Elbasanit, Basha tha se Kryeministri gënjen kur thotë se u kemi zeruar taskën. Ndërkohë ai paralajmëroi se do ti jepet fun