Rezultate te kerkimit per termin: +Punt

Meta: total 204 / total_found 204 / time 0.000 / keyword[0] punt / docs[0] 204 / hits[0] 260 /
No Pic available
  • 2017-02-25

Polici italian plumb në kokë shqiptarit. I riu në koma

Mediat lokale italiane informojnë se një 30 vjeçar shqiptar ndodhet në gjëndje kome pasi është qëlluar me plumb në kokë nga forcat italiane të rendit. Ngjarja ka ndodhur gjatë mbrëmjes të së premtes 24 shkurt, në komunën Monte San Giusto në provincën e Maceratës. Sipas informacio

Zbulohen kodet e policeve me trafikantet e droges Sbohemi per kafe
  • 2016-11-24

Zbulohen kodet e policeve me trafikantet e droges Sbohemi per kafe

Shtate personat e prangosur dy dite me pare ne Kurbin mes te cileve edhe nje punonjes policie te dyshuar si anetare te nje grupi te strukturuar kriminal ne kultivimin dhe trafikimin e kanabisit kane perdorur gjuhe te koduar ne komunikimet telefonikebr br Ata jane perpjekur tu ruhen pergjimeve duke

Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë
  • 2016-08-02

Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë

Reportazh/Një udhëtim në sinagogat hebreje në qytetet shqiptare nga Saranda deri në Berat Bregdeti i Sarandës Nga Esther Hecht, Hadassahmagazine Vendi m misterioz n Evrop, Shqipëria, sht nj vend i ekstremeve dramatike. I ndar nga Evropa perëndimore pr dekada me radh nn sundimin e diktatorit

Pushtohet FB i Shaqirit: Si guxon ti thyesh zemrën shqiptarëve!?
  • 2016-06-12

Pushtohet FB i Shaqirit: Si guxon ti thyesh zemrën shqiptarëve!?

Xherdan Shaqiri është një kampion i madh. Pavarësisht zgjedhjes së tij profesionale, ai e ka dëshmuar në mënyrë konstante se ndihet shqiptar dhe e ka shprehur gjithnjë hapur dashurinë për origjinën e të parëve të tij. Ai gjithashtu është munduar të respektojë Zvicrën, një vend

Ditë emocionuese për familjen e Michael Schumacher (Foto)
  • 2016-02-16

Ditë emocionuese për familjen e Michael Schumacher (Foto)

Familja e Michael Schumacher ka hapur sot ekspozitën për legjendën e Formula 1. Ekspozita është organizuar në qytetin e Marburg ku janë të pranishëm familja e legjendës, menaxheri i tij, kolegë dhe ish bashkëpuntërorë të shu

Ramizi, PD-ja, Vullnetarët e Enverit, dhe një konsideratë e Ruçit për demokratët e orëve të para
  • 2015-12-12

Ramizi, PD-ja, Vullnetarët e Enverit, dhe një konsideratë e Ruçit për demokratët e orëve të para

Nga Luljeta Progni Si një prej personazheve kryesore të zhvillimeve politike të dhjetorit 90, Ramiz Alia, shfaqet në opinionet e drejtuesve të opozitës herë si aleat herë si kundërshtar. Në vitin 1990, në krye të regjimit, ai kishte mundësinë të vepronte me egërsi ndaj lëvizjeve

Ardian Vehbiu përfaqëson Shqipërinë në festivalin New Literature from Europe, në Nju Jork
  • 2015-11-03

Ardian Vehbiu përfaqëson Shqipërinë në festivalin New Literature from Europe, në Nju Jork

TIRANË, 3 Nëntor /ATSH-Klajdi Musabelliu/- Midis autorëve të ndryshëm nga vende të Europës, Shqipëria do të përfaqësohet në Festivalin e përvitshëm të Letërsisë së Re nga Europa, që do të zhvillohet në datat 6-9 nëntor 2015 në Nju Jork, me shkrimtarin dhe publicistin Ardian Ve