Rezultate te kerkimit per termin: +Puntort

Meta: total 63 / total_found 63 / time 0.000 / keyword[0] puntort / docs[0] 63 / hits[0] 85 /
9 gjra q ndoshta nuk i dini pr Katarin
  • 2017-08-21

9 gjra q ndoshta nuk i dini pr Katarin

Sa sht i pasur Katari? Pse bn shopping n bot? A sht e vrtet q t dieln punohet? Dhe mbi t gjitha pse sht n kriz me vendet e tjera t gjirit? Dimensionet Nuk llogariten. Katari sht pak m i madh se Abruzzo ( 11.437 kundr 10.795 km kuadrat). Kjo e bn t 167-tin vend n bot pr nga siprfaqja. Por sht m i pas

AKP shqyrton raportin vjetor për 2015
  • 2016-05-31

AKP shqyrton raportin vjetor për 2015

Komisioni për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti dhe Industri, në mbledhjen e sotme, të kryesuar nga Muhamet Mustafa kryetar, shqyrtoi raportin vjetor të Agjencisë Kosovare të Privatizimit - AKP-së. Mustafa pohoi se problemet e AKP-së, duhet të analizohen më shumë në të ardhmen

No Pic available
  • 2014-08-30

Ja si grabiten 45 milionë dollarë nga rrogat e naftëtarëve!

Letër e hapur, drejtuar Kryeministrit dhe institucioneve ligjzbatuese “Albpetrol”-in po e “mjelin” drejtuesit e rinj - Për zhdukjen apo keqpërdorjen e mbi 45 milionë dollarëve duhet të binte “tërmet” 7-ballësh. -Dhe pse jan&

Vrasja e Nazimes!
  • 2012-09-11

Vrasja e Nazimes!

Un vajtoj pr turpin ton, jo pr nderin e Nazimes Nga Hamdi Jupe Nazimeja shte nj adoleshente, vetm 18 vjec, ndrsa ne gazetart, m i riu 22 dhe m i vjetri mbi shtatdhjet vjec. Por ne iu sulm asaj si nj lukuni cakenjsh, kush e kush t shqyente ndonj cop nga trupi dhe shpirti i saj i vrar

Mbrojn nderin dhe dinjitetin e hekurudhs
  • 2012-09-01

Mbrojn nderin dhe dinjitetin e hekurudhs

Nga Hamdi Jupe Kto dit puntort trima t hekurudhave tona, prkatsisht ata t stacionit t trenit n Tiran, u ndeshn dhmb pr dhmb me armikun e klass, kt her aktivist t Aleancs Kuq e Zi, mu n bulevardin Zogu i Par n Tiran, n hyrje t stacionit. Aktivistt faqezinj kishin shkuar atje me fjali

No Pic available
  • 2010-09-02

Julia Gillard: Një lojë e rrezikshme

N fund t qershorit u b gruaja e par q drejtonte qeverin australiane. Por pas zgjedhjeve t 21 gushtit e ardhmja e saj politike sht e paqart Pyetja sht e drejtprdrejt dhe Julia Gillard, Kryeministrja e Australis prej dy muajsh, nuk arrin ta shmang. A do ta shptoj qeverin laburiste, duke fituar zgjedhj

No Pic available
  • 2010-08-30

Plan i ri për shpëtimin e minatorëve

KILI Pajisje shpuese jan sjell nga Australia pr t ndihmuar inxhiniert e shptimit n Kili, t cilt jan duke punuar n nj plan q ata shpresojn se do t prshpejtoj nxjerrjen e 33 minatorve t bllokuar n nj pjes t shembur t miniers. Puntort e shptimit pritet t fi llojn shpimin e nj tuneli rreth 700 metra t