Rezultate te kerkimit per termin: +Puns

Total: 878
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Anastas Duro, ministr i Puns

Presidenti i Republiks Bamir Topi, ka dekretuar sot emrin e ri pr n postin e Ministrit t Puns, shtjeve Sociale dhe Shanseve t Barabarta. Kshtu karrigen e Kosta Barkas e ka zn Anastas Duro. Dekreti i kreut t shtetit, ka firmosur shkarkimin e Kosta Barks si dhe emrimin e ministrit t ri. Deri m tan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.874Z

T enjten emri i ministrit t Puns

Gjat dits s enje, kryeministri Sali Berisha do t bj publik edhe emrin e ri t ministrit t Puns, shtjeve Sociale dhe Shanseve t Barabarta , q do t zr vendin e Kosta Barks, i cili pret shkarkimin, pas krkess s PBDNJ-s, pr largimin e tij nga ky post. Gjat nj takimi, nj dit m par me Berishn, kreu i PBDNJ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Divorc pr vendin e puns

10 gra, punonjese te Kombinatit te perpunimit te thelle te Naftes ne Ballsh, i jane drejtuar Gjykates se Fierit per te kerkuar shkurorezim nga bashkeshortet e tyre duke e pare kete si te vetmen mundesi per te mbajtur vendin e punes. Grate figuronin ne listat e punonjesve qe do te shkurtoheshin,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.803Z

Debat pr orar t ri pune në Gjermani: Nuk punohet 8 orë në ditë

Modeli i orareve t puns n Gjermani shpjeguar thjesht sht: 40 or n jav t ndara n pes dit t javs. Disa ekspert kt model e quajn t vjetruar dhe krkojn ti jepet fund modelit t dits tet orshe. Kshilli i ekspertve t ekonomis, i cili konsulton qeverin, e konsideron t vjetruar modelin ekzistues t orarit t p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.165Z

Projekt për punësimin e mbi 400 të sapodiplomuarve

Projekti pr punsimin e t sapodiplomuarve pritet t vazhdoj pr vit t katrt radhazi sipas Zyrs Rajonale t Punsimit, ndrkoh q pr her t par po shqyrtohet mundsia e zgjerimit t ksaj skeme edhe pr ata q kan prfunduar shkollat e mesme. Ky projekt, q ka si fokus punsimin e punkrkuesve t papun q sapo kan pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.745Z

Dhoma Amerikane e Tregtisë hap edicionin e dhjetë të Panairit të Punës

Dhoma Amerikane organizon edicionin e dhjet t Panairit t Puns. Sot n hotel “Tirana International”, elet Panairi i Puns, ceremonin e t cilit do ta prshndes ministri i Puns, i shtjeve Sociale dhe i Shanseve t Barabarta, z. Spiro Ksera, si dhe presidenti i Dhoms Amerikan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.194Z

Ristrukturimi i Albpetrol nxjerr në rrugë 250 invalidë pune

Privatizimi Kompania shtetrore e nafts do t shkurtoj 1200 punonjs deri n muajin shtator Ristrukturimi i sektorit shtetror t nafts do t prek edhe mbi 250 invalid t puns. Edhe pse kjo kategori t punsuarish mbrohet me ligj, drejtuesit e kompanis shtetrore t nafts, “Albpetrol” nuk kan ngurr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama