Rezultate te kerkimit per termin: +Punsohen

Total: 11
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.428Z

Nj ministre franceze krkon mirsjellje nga myslimant

Nj ministre franceze ju ka thn myslimanve t ri, t cilt jetojn n Franc, se duhet t vishen si duhet, duhet t punsohen dhe ti japin fund prdorimit t gjuhs s shtrembruar. Politikant e majt n opozit kan cilsuar si raciste kto komente, t bra nga Ministrja pr Familje, Nadine Morano. Morano, e cila sht an

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.308Z

Ksera, Ligj për ngritjen e ndërmarrjeve sociale

Ministria e Puns dhe shtjeve Sociale ka ndrmarr nj tjetr nism ligjore pr ngritjen e ndrmarrjeve sociale. E veanta e ktyre ndrmarrjeve do t jet se personat e punsuar do t jen vetm nga shtresat n nevoj. Ligji i ri i cili sht duke u hartuar, sht prezantuar nga vet ministri i Puns dhe shtjeve Sociale Sp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Berisha: Lehtsime pr biznesin

Lezh(start)- Kryeministri i vendit Sali Berisha i pranishm n ceremonin e inaugurimit t fabriks s re t imentos n Balldre t Lezhs, garantoi mbshtetjen e qeveris pr krijimin e nj klime sa m t mir t biznesit vendas dhe atij t huaj. "Do t bj t gjitha prpjekjet pr t lehtsuar investimet vendase dhe t h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.467Z

Tatimet u kujtojnë bizneseve datën 31 mars

Dorzimi i bilanceve, i pasqyrave financiare dhe deklarimi i pagess s tatim-fitimit sht nj proces shum i rndsishm pr administratn tatimore, por edhe pr bizneset. Kta t fundit duhet t jen t kujdesshm n paraqitjen n koh t bilanceve, si dhe me rezultatet q duhet t pasqyrojn. “Ju kujtojm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.607Z

Morinë - Merdare, të djelën inagurimi i fillimit të autostradës

Kjo e djel do t mbahet mend gjat n mendjet e shqiptarve t Kosovs, pasi Rruga e Kombit nga dita e nesrme do t marr udh dhe do t kaloj kufijt duke bashkuar shqiptart n t dy kraht. Tashm sht realitet. Projekti m i madh infrastrukturor ai i autostrads Morin- Merdare, do t inagurohet t djelen nga kryemis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.709Z

Minatorët e Bulqizës, 1 Maji, protestë dhe shpërblime

Minatort e Bulqizs protestuan m 1 Maj n emr t krkesave t tyre pr statusin e minatorit dhe pr uljen e moshs s pensionit. Protesta n Tiran e thirrur nga Konfederata e Minatorve u mbshtet prej tyre me nj prfaqsi prej 20 vetash. Megjithat, dshira pr protesta e minatorve n miniern e B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.564Z

Vendimi, pas daljes në pension, jo më punë në shtet

VKM: Ndërpritet kontrata e punës në organet e administratës shtetërore pas plotësimit të kushteve për pension pleqërie Mjek, infermier, msues, drejtor, sekretare dhe punonjs t tjer t administrats dhe organeve t tjera shtetrore nuk do t lejohen t punojn n shtet pas mbushje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama