Rezultate te kerkimit per termin: +Punve +Publike

Total: 96
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.569Z

Emërohen anëtarët e bordit të menaxhimit për Autoritetin Rrugor

Autoriteti Rrugor Shqiptar do t ket nj bord menaxhimi, antart e t cilit jan miratuar dje nga qeveria. Kshilli i Ministrave miratoi dje propozimin e ministrit t Punve Publike dhe Transportit, pr emrimin e antarve t bordit t menaxhimit pr Autoritetin Rrugor Shqiptar. Ky autoritet d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Gjykata l n qeli ish-zvendsministrin Jaka

Gjykata e Rrethit Gjyqsor Tiran vendosi sot t lr n fuqi masn e siguris arrest me burg pr ish- zvendsministrin e Punve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit, Nikolin Jaka, i cili akuzohet pr abuzime me tenderat e rrugve. Ish- zevendsministri Jaka, prmes prfaqsuesit t mbrojtjes ligjor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.957Z

Meta në Dubrovnik: Kushtëzimet cenojnë integrimin rajonal

Meta, thirrje Beogradit: Bashkëpunim i ngushtë me Kosovën Qeveria shqiptare e konsideron thelbsore q Serbia dhe Kosova t punojn s bashku pr t ardhmen e prbashkt evropiane. Zvendskryeministri dhe ministri i Jashtm Ilir Meta bn t qart se qeveria shqiptare kagjithka pr shtensionim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.180Z

Reduktohet buxheti për energjetikën dhe rrugët

Plani Edhe Presidenti merr m pak fonde Jo t gjitha institucionet kan shans t marrin m shum fonde se viti i kaluar. Nga krahasimet e bra me buxhetin aktual, rezulton se tre institucionet m t rndsishme t cilave u jan tkurrur fondet jan Presidenca, Ministria e Transportit dhe Punve Publike, si dhe Min

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.654Z

Transparenca, ministrat tregojnë "xhepat" te Berisha

Bregu tregon çmimin e makinës, Meta, pa detyrime doganore Jo vetm paraqitjen e programit apo rezultatet q lidhen me ministrit e tyre pr vitin 2010, por edhe transparencn pr do qindark t harxhuar nga fondi i buxhetit t shtetit. Pikrisht kt gj duhet t bjn 14 antart e kabinetit qev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.751Z

Transportet, Italia heq detyrimin e caktimit të itinerarit për kamionistët shqiptarë

Italia ka hequr detyrimin e caktimit t itinerarit pr kamionistt shqiptar. Ministria e Punve Publike dhe Transportit njoftoi dje se qeveria italiane ka vendosur q t shfuqizoj aktin ministerial q detyronte kamionistt shqiptar q t mbanin t ashtuquajturn “foglio di prescrizione

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.855Z

Terminali; 15.1 milion euro

15.1 milion euro do t investohen pr ndrtimin e Terminalit t pasagjerve n Portin e Durrsit. Kjo do t arrihet fal marrveshjes q Ministri i Punve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit, Sokol Olldashi, nnshkroi me prfaqsues t kompanis sllovene S.C.T Olldashi u shpreh se marrveshja me vler rreth

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama