Rezultate te kerkimit per termin: +Punes

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.615Z

Kontrolle inspektoreve te punes

Inspektoret e Punes do t’i nenshtrohen nje kontrolli te imet ne lidhje me menyren se si e kryejne funksionin e tyre dhe si e bejne raportimin. Lajmin e ka bere te ditur kreu i Inspektoratit Shteteror te Punes, Thoma Mico. Nje nisme e tille eshte ndermarre duke pasur si pikenisje ngjarjen tragjike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.834Z

Debate ne komisionin e Punes

Debate ne komisionin e Punes E marte 09 Prill 2013 1344 Debate ne komisionin e Punes Projektligji per personat me aftesi te kufizuar ka shkaktuar debate te ashprane komisionin e Punes dhe ceshtjeve sociale Deputetet e opozites kane akuzuar ministrin e Punes se i ka lene pa pagesa pers

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.915Z

Hapet "Panairi i Punes"

Per te dytin vit me radhe eshte zhvilluar ne Tirane, "Panairi i Punes", panair ky qe i jep mundesine te rinjve qe pas diplomimit te integrohen menjehere ne tregun privat te punes dhe prane kompanive te ndryshme. Panairi eshte organizuar nga Zyra e Karrieres ne universitetin e &q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.022Z

Njohja e viteve te punes

brbrShqiptareve qe jetojne dhe punojne ne menyre legale ne Austri do tu njihen vitet e punes jashte vendit per llogaritjen e mases se pensionit Ministri i Punes Blendi Klosi pas nje takimi me homologun austriak deklaruan se nga marreveshja e arritur perfitojne mbi dy mije shqiptare qe jetojne dhe pu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.430Z

Dyndje ne Panairin e punes

Rreth 80 biznese te sektoreve te ndryshem presin ne diten e trete te panairit kerkesat e shumta per pune Pjesa me e madhe e punekerkuesve jane te rinjte e sapodiplomuar te cilet kerkojne qe eksperiencen e tyre te pare te punes ta marrin ne profilin e tyre Por nga 6200 vende pune te ofruara nga te gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.006Z

Zyra e Punes organizon panair

Keta te rinj kane ardhur ne Pallatin e Kongreseve ne Tirane ku eshte hapur nje panair qe ofron vende pune. Ata shpresojne te behen pjese stafeve te mbi 60 kompanive te ndryshme qe kane reklamuar 2 mije vende te lira pune.  Ky panair eshte organizuar nga Zyra e Punes, e cila  r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.473Z

Pse shtohen invalidet e punes

Shqiperia numeronte para vitit 2005 rreth 360 invalide pune me shume ne nje vit Pas 2005-s e deri sot rritja vjetore e kesaj kategorie shkon ne 4500 Nese do ti referoheshim shifrave te aksidenteve te punes ato jane vetem ne ulje dhe te paperfillshme as 100 ne nje vit dhe jo te gjitha me pasoje paaft

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama