Rezultate te kerkimit per termin: +Puneve +Publike +Sokol

Meta: total 283 / total_found 283 / time 0.002 / keyword[0] puneve / docs[0] 5041 / hits[0] 6921 / keyword[1] publike / docs[1] 112756 / hits[1] 180824 / keyword[2] sokol / docs[2] 17124 / hits[2] 29707 /
No Pic available
  • 2013-10-05

Emerohet 23 zv/ministra dhe 10 prefekte

Qeveria miratoi gjate mbledhjes se djeshme emerimin e zevendesministrave te kabinetit dhe shkarkimin e prefekteve. Ne vendimet e Keshillit te Ministrave jane 23 zevendesministra te emeruar, nderkohe qe mungojne zevendesministra per Ministrine Drejtesise, Ministrine e Inovacionit e Administrates Pub

No Pic available
  • 2013-07-05

Olldashi: Mazhoranca e re fiktive, nuk do funksionoje

Deputeti i Partise Demokratike, minister ende ne detyre i Puneve Publike, Sokol Olldashi, dha dje ne emisionin “Opinion” ne TV Klan, te gjitha arsyet se pse anetaresia e PD-se duhet te votoje ate ne garen per kreun e ri te selise blu. Ndersa shprehu bindjet se koalicioni mes Edi Rames dhe Ilir M

No Pic available
  • 2013-04-11

Legalizimet, Berisha: Verifikim ajror i territorit per ndertimet pas 2006-es Eglantina Nasi

Ndertimet informale te kryera pas vitit 2006, do te shohin driten e legalizimit te tyre, duke mos u konsideruar me si te tilla. Nje fakt te tille e beri me dije, vete kryeministri Sali Berisha gjate mbledhjes se djeshme te kabinetit, teksa i kerkoi ministrit te Puneve Publike dhe Transportit, Sokol

No Pic available
  • 2013-04-11

“Rama, percudnim ish te perndjekurve”

Kryeministri iu uroi dje ministrave te rinj te kabinetit, detyren e re dhe mireseardhjen ne mbledhjen e pare te Keshillit te Ministrave, ne postin qe ata mbajne. Duke u ndalur ne biografine e tyre, z.Berisha vleresoi pergatitjen profesionale, perkushtimin ne detyre, por edhe aspektin human ne sherbi

No Pic available
  • 2013-04-06

Olldashi: Nisin punimet e segmentit Levan-Fier Eglantina Nasi

"Sot kam nje lajm te mire, per te gjithe ata qe udhetojne nga dhe drejt Jugut te vendit. Kemi nisur punimet ne segmentin Levan-Fier, 7.2 kilometra. Perfundojne per 35 dite". Nje konfirmim i tille eshte bere dje nga ministri i Puneve Publike dhe Transportit, Sokol Olldashi, permes rrjetit social, “

Perfundojne nente impiante te trajtimit te ujerave te ndotura
  • 2013-03-27

Perfundojne nente impiante te trajtimit te ujerave te ndotura

Vija bregdetare sezonin e nxehte duket se do te jete me e pastër.  Nëntë impiante te trajtimit te ujrave te ndotura kane perfunduar dhe Ministri i Puneve Publike Sokol Olldashi thote do te vihen ne pune perpara veres. I  thirrur ne analizen vjetore te ujesjelles- kanalizime

No Pic available
  • 2013-03-22

Olldashi: Rruget, ndikim ne punesim Eglantina Nasi

Ndertimi i infrastruktures rrugore ka nje ndikim te drejtperdrejte ne punesimin e qytetareve. Me nje qendrim te tille, ministri i Puneve Publike dhe Transportit, Sokol Olldashi, iu eshte kunderpergjigjur deklaratave te bera dje nga kreu i Partise Socialiste se nuk ndodh gjithmone ne fakt qe nje vepr