Rezultate te kerkimit per termin: +Punonjsit

Meta: total 260 / total_found 260 / time 0.015 / keyword[0] punonjsit / docs[0] 260 / hits[0] 394 /
LËVIZJA GYLEN DHE MEDIET NË GJERMANI
  • 2018-07-17

LËVIZJA GYLEN DHE MEDIET NË GJERMANI

Yunus Ulusoy nga Qendra e Esenit pr Studimet pr Turqin sht i sigurt: Rrjeti i lvizjes Gylen ka zhvilluar edhe n Gjermani nj struktur pushteti, q nga jasht as nuk mund t kuptohet dhe as nuk mund t kontrollohet. T gjith forcn e saj lvizja ia kushton krijimit t nj imazhi t ri si nj shoqat pr demokracin

No Pic available
  • 2017-11-17

Debat pr orar t ri pune në Gjermani: Nuk punohet 8 orë në ditë

Modeli i orareve t puns n Gjermani shpjeguar thjesht sht: 40 or n jav t ndara n pes dit t javs. Disa ekspert kt model e quajn t vjetruar dhe krkojn ti jepet fund modelit t dits tet orshe. Kshilli i ekspertve t ekonomis, i cili konsulton qeverin, e konsideron t vjetruar modelin ekzistues t orarit t p

Hotel: 10 klientt m t urryer nga personeli
  • 2017-08-11

Hotel: 10 klientt m t urryer nga personeli

Nga t ndyrt tek t fshehtt, nga t ngathtt tek joshsit, turizmi vjen me nj tjetr an. Vizitort e hutuar q harrojn gjrat e veta n hotel, klient q marrin me vete objekte t dhoms, cdo qndrim mund t shndrrohet n nj anekdot ose histori pr tu treguar. Por duke dal nga ana tjetr, nga ana e atyre q punojn n ho

Asgjësohen 2.700 bimë narkotike në Shkodër, 2 kultivues në kërkim
  • 2016-05-20

Asgjësohen 2.700 bimë narkotike në Shkodër, 2 kultivues në kërkim

Efektivat e Komisariatit të Policisë Shkodër në bashkëpunim me specialistët për Narkotikët, në Drejtorinë e Policisë Shkodër, në kuadër të operacionit antidrogë të koduar "Lugina", kanë gjetur e asgjesuar ne 10 parcela te kultivuara me 2.700 bimë të dyshuara narkotike Cannabis

Këshilli i Ministrave miraton Byronë Kombëtare të Hetimit
  • 2016-02-10

Këshilli i Ministrave miraton Byronë Kombëtare të Hetimit

Këshilli i Ministrave miratoi të mërkurën projektligjin për Byronë Kombëtare të Hetimit. Demokratët kishin kërkuar të enjten e kaluar në Parlament që dokumenti i Byrosë Kombëtare të Hetimit të kalonte nga Qeveria më parë dhe projektligji të vijë në Kuvend si propozim i ekzek

No Pic available
  • 2016-01-12

Mbrojtje e veçantë për individët q marrin pjes n operacione t fshehta

Qeveria siguron mbrojtje të veçantë  për punonjësit e agjencisë së inteligjencës dhe sigurisë së mbrojtjes apo dhe të personave të cilët marrin pjesë në operacione të fshehta. Vendimi është marrë në mbledhjen e djeshme të Këshillit të Ministrave dhe ka si qëllim rritjen e lu

No Pic available
  • 2016-01-12

VENDIMI / Si do të mbrohen individët që marrin pjes n operacione t fshehta

Me qëllim rritjen e luftës ndaj kriminalizimit qeveria ka marrë sot vendimin për mbrojtjen e veçantë tëë punonjësve të agjencisë së inteligjencës dhe sigurisë së mbrojtjes apo dhe të personave të cilët marrin pjesë në operacione të fshehta. Sipas këtij vendimi, këta punonjës,