Rezultate te kerkimit per termin: +Punonjsit

Total: 253
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Pezullohet nga detyra punonjsi i policis

Tiran (Start)-Nga ana e Shrbimit t Kontrollit t Brendshm dhe Drejtoris Kundr Krimit Ekonomiko-Financiar n Drejtorin e Prgjithshme t Policis s Shtetit ka filluar hetimi n ngarkim t punonjsit t policis, Inspektor Shaqir Hasanaj si dhe ndaj ish punonjsit t policis Tom Camaj, aktualisht taksist. Prmes n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.443Z

BKUK seminar dyditor

M 15-16 dhjetor 2009 n ambientet e Biblioteks Kombtare dhe Universitare t Kosovs do t mbahet seminari dyditor me temn Unifikimi i praktikave n Bibliotekat shkollore t Kosovs. Ky seminar q organizohet nga Biblioteka Kombtare dhe Universitare e Kosovs ka pr qllim unifikimin e menaxhimit dhe t praktik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.208Z

Dietat, gjykata u jep të drejtë policëve

Efektivt e Komisariatit t Rinasit fitojn gjyqin dhe shteti u detyrohet t’u kthej parat q nga 2008-a Ky vendim sht i vlefshm pr t gjith t transferuarit jasht qarkut Vendimi i qeveris pr t’i kthyer dietat policis ka ardhur pas nj sr faktorsh, q u jepnin t drejt efektivve t ksaj strukture.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.354Z

Rritja e pagave në shëndetësi, diplomaci, aviacion dhe mbrojtje

Vendimi hyn në fuqi vnga 1 korriku i këtij viti Hyn n fuqi vendimi pr rritjen e pagave t infermierve nga 1 korriku i ktij viti. Sipas vendimit t qeveris, t marr m 8 korrik pr sistemin e infermieristiks rritja do t jet n masn 11 pr qind. Prfitojn shtes n pag punonjsit e infermie

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.169Z

Grafiku, nisin dhurimet nga stafi i ministrisë

Ka filluar zbatimi i planit t masave t marra nga Ministria e Shndetsis pr sigurimin e rezervave t gjakut gjat sezonit t vers. Kan qen punonjsit e ksaj ministrie, t cilt kan dhuruar gjak, pasi gjat muajve t vers do t jet personeli shndetsor ai q do t dhuroj gjak, pr t ndihmuar kon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.706Z

Familjet e punonjësve të vrarë në detyrë, shtohen përfituesit

Kuvendi i Shqipris ka miratuar dje projektligjin pr mbshtetjen financiare ndaj familjeve t punonjsve t vrar n detyr apo gjat detyrs. Drafti u miratua pasi u rikthye n Komisionin e Siguris dhe m tej n at t Ekonomis, ku u miratua propozimi i socialistve pr t zgjeruar prfituesit. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.909Z

Punonjsit e ambasads amerikane dhurojn gjak

Apelit të Kryqit të Kuq për të dhuruar gjak i janë përgjigjur edhe punonjësit e ambasades së Shteteve te Bashkuara të Amerikës në Tiranës. Zëvendës/ambasadorja amerikane Debora Xhons ka vleresuar kete nisme qe u vjen ne ndihme cdo qytetari ne nevoje.Ndersa presidenti i Kryq

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama