Rezultate te kerkimit per termin: +Puplat

Meta: total 90 / total_found 90 / time 0.000 / keyword[0] puplat / docs[0] 90 / hits[0] 100 /
Zogut të djegur nga shkëndija elektrike i vihen pupla të reja
  • 2017-04-07

Zogut të djegur nga shkëndija elektrike i vihen pupla të reja

Një zogu të djegur nga një shkëndijë elektrike i janë  ngjitur pupla të reja nga veterinertët e kopshit zoologjik.   Veterinerët kanë përdorur mastiç dhe ngjitës të fortë  për të zëvendësuar puplat e këtij zogu, i cili u plagos rëndë pasi u dogj në një nga

No Pic available
  • 2017-04-02

Njihuni me papagallin që kërcen me këngën e Elvis Presley

Një papagall duket duke kërcyer me serenatën e këngëtarit të njohur, Elvis Presley. Ndërkohë që pronari i tij luan në kitarë këngën Dont be cruel duket se papagalli, i llojit Cockatoo e adhuron. Ai fillon të mbajë ritmin, dhe më pas i hap puplat njësoj si flokët e 42-vjecarit. Pamj

FSHF prezanton fanellat e reja të kombëtares
  • 2017-02-22

FSHF prezanton fanellat e reja të kombëtares

Një uniformë e re për një fillim të ri. FSHF prezantoi fanelat e reja të Kombëtares, të dizenjuara për eleminatoret e Botërorit Rusi 2018. Natyrshëm një vazhdim i bashkëpunimit të suksesëshëm me Macron, pas atij të Triumf një fanellë që tejkaloi cdo parashikim në aspektin e vler

Njihuni me pulat që kushtojnë..2 500 dollarë
  • 2016-11-30

Njihuni me pulat që kushtojnë..2 500 dollarë

Ayam Cemani janë pulat më të shtrenjta në botë. Ato arrijnë një çmim deri në 2 500 dollarë. Veçantia e ketyre pulave qëndron tek fakti që ato janë të zeza si në pjesën e jashtme ashtu edhe në atë të brendshme. Puplat e tyre janë të zeza, sqepat, kthetrat, madje edhe mishi, es

Çfarë mund të jetë në këtë trung të vdekur?
  • 2016-09-14

Çfarë mund të jetë në këtë trung të vdekur?

As me sytë e njeriut nuk mund të dallohet se çfarë ka në këtë trung peme. Aty fshihen zogj të kamufluar plotësisht brenda mjedisit të tyre. Dy zogj të quajtur Tawny Frogmouth janë ulur në trung ku edhe kanë folenë duke pritur insektet fluturuese. Sipas Australian Reptile Park, puplat

Historia prekëse, pinguini noton 5 mijë milje për të takuar peshkatarin që i shpëtoi jetën
  • 2016-03-10

Historia prekëse, pinguini noton 5 mijë milje për të takuar peshkatarin që i shpëtoi jetën

Një histori prekëse që nuk e keni dëgjuar kurrë më parë, është ajo e Dindim, pinguinit të vogël i cili noton 5,000 milje çdo vit për tu ribashkuar me personin që i kishte shpëtuar jetën. Joa Pereira de Souza, 71 vjeçar, që jeton në një ishull në dalje të Rio de Janeiro, e kisht

Mbase nuk i keni parë asnjëherë foto të tilla të palloit
  • 2016-03-08

Mbase nuk i keni parë asnjëherë foto të tilla të palloit

Pa dyshim ky është një nga shpendët më të bukur në botë. I vetmuar dhe banor kryesisht i pyjeve tropikalë, palloi shquhet për madhështinë e tij të pendëve me plot ngjyra e të mëdha. Bukuria tek këto shpend u takon vetëm meshkujve, ndërsa femra, sunduese sigurisht tek lloji, janë