Rezultate te kerkimit per termin: +Pushtetit +Vendor

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.671Z

Qeveria, kritika pushtetit vendor

Kryeministri Berisha ka lëshuar dje një lumë kritikash në adresë të bashkive dhe komunave. Prokurimi elektronik ka qenë molla e sherrit që ka pozicionuar kundër kreun e qeverisë ndaj pushtetit vendor. Kryeministri ka urdhëruar ministrin e Financave të monitorojë bashkitë dhe komunat p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.565Z

Rama Emergjenca tregoi sakatimin e pushtetit vendor

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama deklaroi se emergjenca nga dëbora tregoi sakatimin në pushtetin vendor, ndërsa falenderoi të zgjedhurit vendorë për ndihmën e dhënë për familjet në nevojë në zonat e bllokuara.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.579Z

Topi: "Dialog mes pushtetit qendror dhe vendor"

Presidenti Bamir Topi, kerkoi dje vendosjen e dialogut midis pushtetit qendror dhe atij vendor. Gjate nje takimi me Presidentin e Perkohshem te Kongresit Vendor dhe Autoriteteve Rajonale te Keshillit te Evropes, Ian Mikalef, kreu i shtetit nenvizoi rendesine e bashkepunimit efikas mes dy pushteteve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.624Z

Bode presion pushtetit vendor

Ministria e Financave ka propozuar ne qeveri miratimin e nje vendimi qe kushtezon fondet e bashkive dhe komunave ne rast se nuk respektojne detyrimet qe kane ndaj konsumatoreve. Ne rastet kur njesite e qeverisjes vendore i ofrojne sherbimet dhe mallrat publike nepermjet ndermarrjeve publ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.064Z

Shalsi: “Berisha po uzurpon kompetencat e pushtetit vendor”

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Eduard Shalsi, reagon një ditë pas vendimit të Komisionit të Ligjeve për draftin e ri për legalizimet që i heq kompetencat pushtetit vendor. Shalsi ka hedhur akuza kundrejt kryeministrit Berisha, duke u shprehur se Berisha po uzurpon kompetencat e pusht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.772Z

Basha: U gjymtua autonomiae pushtetit vendor

TIRANE- Lulzim Basha akuzoi dje sërish buxhetin vjeotr, por në cilësinë e Kryetarit të Bashkisë ku theksoi se qeveria i ka ulur ndieshëm të ardhurat për pushtetin vjetorë. Gjatë një tryeze të organziuar nga Shoqata e Bashkive të V

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.181Z

“Berisha ka hapur luftë primitive ndaj pushtetit vendor”

10/12/2009  Reagimi i kreut të bashkisë Edi Rama Thellohet më tej konflikti ndërmjet pushtetit vendor dhe atij qendror, liderët e të cilëve prej ditësh shpalosin akuza ndërmjet tyre. Në prononcimin e radhës të dhënë dje, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Edi Rama, jo vetëm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama