Rezultate te kerkimit per termin: +Pyetini

Meta: total 69 / total_found 69 / time 0.000 / keyword[0] pyetini / docs[0] 69 / hits[0] 79 /
No Pic available
  • 2017-09-04

Rama: Reformim Akademisë së Shkencave ose asnjë qindarkë

Kur sot mbahen zgjedhjet për drejtuesin dhe kryetarët e seksioneve e Akademisë së Shkencave kryeministri Edi Rama ka përcjellë një mesazh të qartë “Nëse nuk reformohet Akademia e Shkencave nuk do marrë më asnjë qindarkë nga buxheti e do të duhet të dorëzojë godinën! Prandaj

No Pic available
  • 2017-09-04

Rama ndërpret fondet për Akademinë e Shkencave: Zgjedhjet ishin farse

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka dalë kundër zgjedhjes së Gudar Beqirajt në krye të Akademisë së Shkencave. Ashtu siç edhe paralajmëroi, kryeministri Rama njoftoi ndërprerjen e fondeve për këtë institucion. Në një postim në Facebook, kreu i qeverisë tha: Meqë “Akademia

ZOTI KRYEMINISTËR, SHKENCËRISHT NE PO BËHEMI NJË KOMB I LESHTË!
  • 2017-09-02

ZOTI KRYEMINISTËR, SHKENCËRISHT NE PO BËHEMI NJË KOMB I LESHTË!

Letër zot Edi Rama, kryeministër! Ndaleni katrahurën e 4 shtatorit në Akademinë e Shkencave! I nderuar zoti Kryeministër Edi Rama, Po Ju drejtohem me këtë letër publike për të tërhequr vëmendjen Tuaj rreth problemeve akute të grumbulluara në Akademinë e Shkencave të Shqipërisë, si

 Të dashur grevistë të Zharrëzës. Shkoni pa asnjë kompleks tek çadra!
  • 2017-02-24

 Të dashur grevistë të Zharrëzës. Shkoni pa asnjë kompleks tek çadra!

Nga Mero Baze   Greva e Zharrëzës është një grevë e vërtetë. Është një grevë e cila buron nga pafuqia që kanë banorët e një fshati për të jetuar jetën e tyre, për shkak të korrupsionit të shtetit në tyre, në favor të një kompanie nafte. Ata e kanë sot shtëpinë e

No Pic available
  • 2017-01-12

Kokëdhima: Duhet revolucion demokratik, do ta heqim kryetarin

Ish-deputeti socialist, Koço Kokëdhima thotë se vendi ka nevojë për një revolucion demokratike, për shkak sipas tij, kemi një sistem të kalbur dhe të korruptuar. Ai thotë se nuk ka demokraci kushtetuese funksionale në vend. Gjatë një interviste për tv lokal në Fier, Kokëdhima thotë

Ju prezantoj kryebashkiakun më të mirë të vendit!
  • 2016-10-17

Ju prezantoj kryebashkiakun më të mirë të vendit!

Nga Bledi Mane-Public Enemy fb.com/bledi.mane instagram.com/bledimane Me gjeni nje institucion te pushtetit lokal ne Shqiperi ku titullari eshte i djathte dhe zevendesi i majte? Me gjeni nje bashki ne vend ku nuk eshte bere masaker me burimet njerzore? Me gjeni nje zone elektorale ekstremisht te

Me fermerët për paketën më të madhe të financimit në bujqësi
  • 2016-09-02

Me fermerët për paketën më të madhe të financimit në bujqësi

Biseda e Kryeministrit Edi Rama me banorë e fermerë në Zharrëz: Kryetarja e Bashkisë Patos: Zoti Kryeministër faleminderit që keni pranuar të jeni sëbashku me ne, sot këtu. Unë do të dëshiroja që në emrin tuaj që të falenderoj Kryeministrin që zgjodhi Patosin dhe njësinë admini