Rezultate te kerkimit per termin: +Pyetja

Meta: total 1000 / total_found 13624 / time 0.006 / keyword[0] pyetja / docs[0] 13624 / hits[0] 16106 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Çfarë do të ndodhë me koalicionin PS-LSI në këshillin bashkiak? Veliaj përgjigjet

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj e konsideron përgjegjësi të jashtëzakonshme rezultatin e zgjedhjeve për Partinë Socialiste veçanërisht në Tiranë. Gjatë një dalje për media nga selia e Partisë Socialiste, Veliaj u pyet edhe për një prishje të mundshme të koalicionit me L

No Pic available
  • 2017-06-23

DEBATI/ Analistët i kërkojnë emrat e oligarkëve, Meta thotë vetëm emrin e Ramës

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta, teksa ishte i ftuar në emisionin Të Paekspozuarit në Neës24 tha se LSI kishte reaguar sa herë kur bëhej fjalë për interesin e shqiptarëve, edhe gjatë kohës kur qeveriste bashkë me PD dhe në këto 4 vitet e fundit me PS. Pyetjes së analistit Andi Bushati

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri
  • 2017-06-22

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri

Deputeti i Bundestagut, Thorsten Frei pret që zgjedhjet në Shqipëri të kalojnë më mirë se zgjedhjet e fundit. Për qeverinë Rama ai bën një bilanc të përzier. Për Kosovën ai sheh formim të vështirë të qeverisë. DW: Siç e dini, të dielën në Shqipëri do të zhvillohen zgjedhje

Rama në Kavajë: Ta çojmë flamurin kuqezi në oborrin e BE
  • 2017-06-22

Rama në Kavajë: Ta çojmë flamurin kuqezi në oborrin e BE

Kryeministri Edi Rama zhvilloi pasditen e sotme mitingun përmbyllës në Kavajë ku u bëri thirrje të gjithë shqiptarëve, të majtë e të djathë që më 25 qershor të shkojnë për të votuar, jo duke menduar flamujt e partive, por flamurin kuq e zi që Shqipëria në 4 vitet e ardhshme të

No Pic available
  • 2017-06-22

Si të flini më shumë dhe të visheni më shpejt në mëngjes

Kur në agim bie zilja e alarmit çfarë nuk do të bënit që të flinit edhe 10 minuta më shumë Të bëheni gati për në punë në mëngjes është një sfidë më vetë: ndërsa pini gotën e qumështit shpejt e shpejt, pyetja që ju shoqëron gjithmonë është: çfarë të vesh sot? Më pas

Rama: Qeveria do bëhet, por jo të mbetet peng i tepsisë
  • 2017-06-20

Rama: Qeveria do bëhet, por jo të mbetet peng i tepsisë

Në një takim elektoral në Paskuqan, kryeministri Rama ka kërkuar votat për Partinë Socialiste për ti dhënë më shumë fuqi dhe vlerë fitores, në mënyrë që qeveria të mos merret peng. Rama theksoi se skuadra e Lulit nuk krahasohet me atë të partisë së tij, duke pranuar se ka qenë

No Pic available
  • 2017-06-17

Falja e Ramës, Vasili: Për punonjësit nuk vlejti, i pushuan për një foto në fb

Përkundër ndjesës së kërkuar për thirrjen drejtuar policisë për tu përfshirë në fushatë, kre i LSI-së Petrit Vasili thotë se kryeministri Rama ka konsumuar vepër penale. Duke folur jashtë Kuvendit, Vasili iu referua rasteve të shkarkimeve masive nga puna të punonjësve në administ