Rezultate te kerkimit per termin: +Pyetjes

Meta: total 1000 / total_found 9135 / time 0.004 / keyword[0] pyetjes / docs[0] 9135 / hits[0] 10077 /
Të korruptuarit të kenë frikë!, SHBA paralajmëron klasën politike
  • 2019-04-09

Të korruptuarit të kenë frikë!, SHBA paralajmëron klasën politike

Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha ka realizuar një intervistë ekskluzive me zotin Matthew Palmer, gjatë së cilës zoti Palmer i është përgjigjur edhe pyetjes nëse do të vazhdojë penalizimi amerikan me heqje vizash në kuadër të mbështetjes së luftës ndaj korrupsionit dhe krimit.

Spahiu: Edhe biznesi gjerman kërkon largimin e Ramës!
  • 2019-04-09

Spahiu: Edhe biznesi gjerman kërkon largimin e Ramës!

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu ka sjellë në vëmendje një anketim të kryer nga Dhomat Gjermane të Tregtisë, në lidhje me situatën e biznesit në vendin tonë. Të dhënat e anketës tregojnë se 51 për qind e tyre janë të pakënaqur me situatën ekonomike në vend, duke theksua

Vuri me shpatulla pas muri Bashën, gazetari zbulon kush janë oligarkët
  • 2019-04-05

Vuri me shpatulla pas muri Bashën, gazetari zbulon kush janë oligarkët

Gazetarin Jakup Gjoca gjatë takimit të Lulzim Bashës me gazetarët, e pyeti nëse ai është një oligark politik. Kjo pyetje e drejtpërdrejtë e vuri kreun i PD-së në siklet dhe sot Gjoca ishte i ftuar në emisionin Top Talk, të gazetarit Denis Dyrnjaja, për të folur rreth sistemit politik

Spahiu: E mbajmë Ramën në kurriz edhe 20 vite, vetëm të mos hiqen vizat
  • 2019-03-29

Spahiu: E mbajmë Ramën në kurriz edhe 20 vite, vetëm të mos hiqen vizat

Pyetjes nëse tek opozita, ka persona me precedentë penal, ish deputeti i LSI, Përparim Spahiu e mohoi një gjë të tillë, duke thënë se për momentin të vetmit persona kriminalë që shohim, janë disa persona të infiltruar që vijnë dhe marrin pjesë tek protesta e opozitës dhje krijojn

Zgjedhjet, ish-deputeti: PS nuk e merr dot me zor PD!
  • 2019-03-27

Zgjedhjet, ish-deputeti: PS nuk e merr dot me zor PD!

Tre muaj nga zgjedhjet vendore të 30 qershorit, kriza politike mban të mbërthyera palët pa rrugëzgjidhje, të paktën të shpejtë. PS ka ndezur motorët për të fituar në 61 bashkitë, edhe pse për momentin nuk kanë askënd përballë. Por, a do të kenë dikë përballë? A do të jetë

Berishës ju vjetërua antiplumbi, profesori i PS: Ska zgjedhje, Meta në panik!
  • 2019-03-24

Berishës ju vjetërua antiplumbi, profesori i PS: Ska zgjedhje, Meta në panik!

Kriza politike në vend sa vjen e thellohet me opozitën që ka ngelur shesheve duke protestuar dhe qeverinë që nuk toleron aspak, duke i qëndruar stoike vendimit për të mos e çuar Shqipërinë në zgjedhje të parakohshme. Në lojë ka hyrë fort edhe Presidenti i Republikës, Ilir Meta dhe m

No Pic available
  • 2019-03-23

Deputet i Partisë Socialiste në 2021? Lefter Maliqi nuk e mohon

Po, besoj se do jem deputet! Kështu iu përgjigj Lefter Maliqi pyetjes nëse në zgjedhjet e 2021 do jetë deputet i Partisë Socialiste. Ishte gazetari Mustafa Nano në emisionin Provokacija që e pyeti Maliqin, i cili aktualisht ka hyrë në Kuvend si deputet nga lista e PD-së, për qarkun e Ber