Rezultate te kerkimit per termin: +Pyetsor

Meta: total 34 / total_found 34 / time 0.000 / keyword[0] pyetsor / docs[0] 34 / hits[0] 48 /
Një burrë me krahë të fortë dhe një fëmijë
  • 2016-06-08

Një burrë me krahë të fortë dhe një fëmijë

Nga Elda Spaho Bleta* Një burrë me bluzë pa mëngë, që nxirrte në pah ca krahë të fortë, i shkuli dje flokët e gjatë ish-të shoqes. Në mes të ditës, diku në mes të Vlorës. As që donte t'ia dinte se ajo mbante në krah njërin prej fëmijëve të tyre e një tjetër përpiqej ta m

Pronësia mbi tokën, Studimi: 80 % në emër të meshkujve
  • 2016-04-17

Pronësia mbi tokën, Studimi: 80 % në emër të meshkujve

Rreth 80 për qind e titujve të pronësisë së tokës në zonat rurale të vendit, janë vetëm në emer të kryefamiljarit. Shifrat kanë dalë nga një studim i UN Woman i zhvilluar në të gjithë vendin, ku janë anketuar 1017 gra dhe 309 burra në zonat rurale duke përdour pyetsorë të s

No Pic available
  • 2015-12-25

Shkodër, është ulur numri i vrasjeve, shqetësues mbeten vjedhjet

Viti 2015 ka shënuar një ulje me rreth 50% të krimeve të rënda në qarkun e Shkodrës. Një fakt të tillë e pranon numri një i policisë së qarkut Shkoder, Lorenc Panganika gjatë një komunikimi me mediat. Ajo që mbetet shqetësuese në qarkun Shkoder janë vjedhjet, të cilat kanë njohu

PD, kundër testimit të infermierëve: Procesi i organizuar në fshehtësi
  • 2015-07-21

PD, kundër testimit të infermierëve: Procesi i organizuar në fshehtësi

Partia Demokratike, përmes deputetit Tritan Shehu ka kritikuar testin e infermierëve të paralajmëruar në ditët e fundit nga qeveria. "Për habinë e të gjithëve, i ashtuquajturi "testim", i iniciuar si një mjet seleksioni arbitrar e presioni mbi personelin shëndetësor, u rishfaq përsër

Kush i frenon punët e dyta të politikanëve?
  • 2014-08-17

Kush i frenon punët e dyta të politikanëve?

Një deputet në Bundestag fiton më shumë se 1 milion euro përveç të ardhurave nga mandati si deputet. Të ardhura shtesë kanë shumë deputetë në Evropë. Parlamentet përpiqen t'i kontrollojnë këto të punë dy

No Pic available
  • 2013-01-24

Meshkujt njohin motorrin e makinës, por jo trupin e tyre

9 në 10 meshkuj e dinë me saktësi ku janë pjesët e makinës, por as gjysma e tyre nuk kanë njohuri bazë mbi problemet e mundshme seksuale Milano- Të gjesh me të parën shufrën që tregon nivelin e vajit poshtë kofanos së makin&

No Pic available
  • 2011-10-31

Përfundon censusi, INSTAT: Pas një muaji rezultatet

TIRANË- INSTAT mbledh sot të gjithë pyetsorët dhe anketimet e bëra në kuadër të regjistrimit të popullsisë dhe banesave në vendin tonë. Drejtoresha e INSTAT, Ines Nurja bëri me dije se anketimi është kryer me sukses, pasi anketuesit kanë trokitur derë më derë të cdo shqiptari. Re