Rezultate te kerkimit per termin: +Pylltaris

Total: 210
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.635Z

3,6 milion pr menaxhimin e pyjeve

Ministria e Pylltaris nnshkroi sot nj memorandum bashkpunimi me Agjencin Suedeze pr Zhvillim dhe Bashkpunim Ndrkombtar (SIDA) dhe Organizatn Holandeze pr Zhvillim (SNV), pr nj projekt n vler prej 3.6 milion euro, i cili synon menaxhimin e qndrueshm t pyjeve t sektorit privat. Nprmjet ktij memorandu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.775Z

Finlanda vazhdon mbështetjen në pylltari

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi ka pritur sot në një takim të ngarkuarën me punë në Ambasadën e Finlandës në Kosovë, Anne Meskanen. Me këtë rast, ministri Krasniqi ka prezantuar projektet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.265Z

Kurtan Kajtazi emërohet zëvendësministër

Kryetari i degës së PDK-së në Vushtrri, Kurtan Kajtazi, është emëruar zëvendësministër në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, raporton Veriu.info. Këtë lajm e ka konfirmuar edhe kryetari i Rinis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.154Z

PDK shpalos programin para mitrovicasve

Ministri në detyrë i Financave të Kosovës, Besim Beqaj, ai i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Blerand Stavileci, si dhe ministri i Brendshëm, Bajram Rexhepi, kanë prezantuar të shtunën para intelektualëve mitrovicas, programin po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.424Z

Lopa e Korenicës më e mira në Kosovë

Lopa e Vehbi Dervishit nga Korenica e Gjakovës është shpallur më e mira, në panairin e gjedhit që u mbajt të shtunën në këtë fshat. Dervishi, i cili ka një fermë me gjashtëdhjetë krerë gjedhe thotë se konkurrenca i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.347Z

Ministri Krasniqi në Sallonin Ndërkombëtar të Bujqësisë në Paris

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi ka udhëtuar sot për në Paris, ku me ftesë të ministrit francez për Bujqësi, Industri Ushqimore dhe Pylltari, Stéphane Le Foll, do të marrë pjesë në edici

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.278Z

Bletaria, një sektor i mbështetur dhe me potencial

  Prishtinë, 01 tetor 2015 - Në sheshin “Nëna Terezë”, në Prishtinë u hap sot “Panairi i Bletarisë”, nën organizimin e Lidhjes së Bletarëve të Kosovës dhe me mbështetjen financiare të Ministrisë s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama