Rezultate te kerkimit per termin: +QOKA

Meta: total 164 / total_found 164 / time 0.000 / keyword[0] qoka / docs[0] 164 / hits[0] 198 /
Ne drejtimin  e duhur8230
  • 2014-10-31

Ne drejtimin e duhur8230

e Premte 31 Tetor 20141214 pm ZEF PREIbrbr  Me ne fund duket se qeveria eshte duke kthyer vemendjen drejt disa vendimmarrjeve te rendesishme te administrates se meparshme Pervec diskutimit ende pa ndonje konkludim krejtesisht te justifikuar te nje koncesioni shume te rendesis

Çefa: Ankimim në Kushtetuese për shkarkimin
  • 2014-10-26

Çefa: Ankimim në Kushtetuese për shkarkimin

Tiranë - Elvis Çefa do të trokasë në Gjykatën Kushtetuesë për të kërkuar rrëzimin e vendimit të Kuvendit, që e shkarkoi nga detyra e Nënkryetarit të KLD-së. Në "Ora News", Çefa e përligji ankimimimin me vendosjen në vend të dinjitetit të tij personal, por edhe të KLD-së. "Eg

No Pic available
  • 2014-10-24

Vajmedet për Vajmedetin

Në ekranet e televizioneve tona që (për fat të mirë apo të keq, nuk di ta them), na i përcjellin drejtpërdrejt seancat parlamentare, dje patëm rastin të përjetonim një fjalim "kryeministror" me një pafundësi absurditetesh, përçartjesh dhe gjestesh "jashtë-standard" (që të mos t

Turizmi Veliaj Koha te perfitojme nga emri i Enverit
  • 2014-10-17

Turizmi Veliaj Koha te perfitojme nga emri i Enverit

e Premte 17 Tetor 20140703 am p classwp-caption-text Ministri Veliaj me fituesen e konkursit Etleva HamedaniSSSAbrASSEmri i diktatorit me famekeq te komunizmit ne Europen Juglindore Enver Hoxha mund te perdoret nga shteti per perfitime turistike Propozimi vjen nga ministri i Mir

Cila është e vërteta e dashurisë së politikanes Grida Duma me të vrarin Artan Santo?
  • 2014-10-05

Cila është e vërteta e dashurisë së politikanes Grida Duma me të vrarin Artan Santo?

Grida Duma, ose historia e shkëlqimit të “yllit në ngjitje” në oborrin e ri të Partisë Demokratike Të gjitha kulisat e një katapultimi politik. Naim Cili, pronari i UET, skenaristi dhe regjisori i gjithë inskenimit. Në sfond, interesa ok

Miratohet në parim Buxheti i vitit 2014. Rama: Nis rimëkëmbja ekonomike
  • 2014-09-28

Miratohet në parim Buxheti i vitit 2014. Rama: Nis rimëkëmbja ekonomike

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në Kuvend, ku u votua në parim projektbuxheti i vitit 2014: Dua të falënderoj çdo qytetar dhe çdo familje që e ka ndjekur aq sa ka mundur, gjithë këtë debat të gjatë, ditë dhe natë. Dua t'ju kërkoj ndjesë të gjithë atyre që janë ndjerë të lëndua

No Pic available
  • 2014-09-20

ELIVAR GOLEMI BASHKON RAMËN ME BERISHËN

DENIS DYRNJAJA Dy personazhet politikë më të zëshëm, më antagonistë dhe më anatemues ndaj njëri-tjetrit sot në politikën shqiptare, u pikëtakuan së fundi në çështjen e inspektores së përgjithshme të Bankës së Shqipërisë. Si Rama dhe Berisha mendojnë se Elivar Golemi nuk duhet