Rezultate te kerkimit per termin: +QafMali

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] qafmali / docs[0] 2 / hits[0] 2 /
No Pic available
  • 2012-12-22

Qelëza, fshati kryesor në viset e Pukës për mbështetjen e kryengritjes së përgjithshme 1912 kundër sundimit osman

22-12-2012 / Nga Xhemal Meçi Në kuadrin e 100-vjetorit të ngritjes së flamurit në Qelzë të Pukës, 8 dhjetor 1912Nga Xhemal Meçi (studiues)  Qelëza ka pasur një pozicion gjeografik të rëndësishëm ndërlidhës&

Moti i keq izolon dhjetera komuna ne Jug dhe Veri te vendit
  • 2012-02-03

Moti i keq izolon dhjetera komuna ne Jug dhe Veri te vendit

Reshjet e borës që kanë mbuluar rreth 80% të territorit të vendit kanë detyruar Drejtoritë Arsimore të urdhërojnë shume shkolla të ndërpresin mësimin. Në veri të vendit aty ku edhe termometri ka shënuar edhe vlerat m&eum