Rezultate te kerkimit per termin: +Qamile +Mataj

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] qamile / docs[0] 123 / hits[0] 197 / keyword[1] mataj / docs[1] 479 / hits[1] 888 /
No Pic available
  • 2017-02-02

Përshtypje të pashlyeshme nga takimi me Mato Matën

– Kalojnë minatorët, hiqni kapelen!, Xhevahir Spahiu – Nga Edmond Ismailati Memaliaj është qyteti i banuar kryesisht nga familjet e minatorëve dhe punëtorëve që përlesheshin çdo ditë me thellësitë e nëntokës, si heronj të vërtetë. Disa prej këtyre heronjëve të nënto

Pensionet e ish-ushtarakëve, 125 emrat që do të marrin paratë
  • 2012-01-23

Pensionet e ish-ushtarakëve, 125 emrat që do të marrin paratë

Instituti i Sigurimeve Shoqërore ka përfunduar me lloagritjen dhe përcaktimin e masës së përfitimit edhe për 104 ish-ushtarakë. Gazeta publikon sot emrat e atyre që u është lidhur përfitimi që në datën 20 janar dhe që mund ta tërheqin atë nga llogaritë e tyre. Pjesa më e madhe e

No Pic available
  • 2010-06-16

“Bleona u zhduk pesë minuta pas kontaktit të fundit me mua”

Nga i dërguari ynë, Ferdinand DervishiNë Zapod të Kukësit, në shtëpinë ngjitur me atë të Bleonës, jeton një personazh, një vajzë 14-vjeçare, që di më shumë se të gjithë detaje nga zhdukja e Bleona Matajt, bukuroshes 6-vjeçare, një ngjarje që ka tronditur mbanë zonën, por edh