Rezultate te kerkimit per termin: +Qarku +Fier

Total: 1742
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.783Z

Vasili takim me strukturat e LSI në Fier: Qarku do të ketë kryetarin legjitim

FIER- Nga Fieri gjatë një takimi me strukturat e LSI-së, Petrit Vasili ka deklaruar se tashmë do të rivendoset në vendin e duhur pushteti vendor dhe qarku i Fierit do të ketë kryetarin legjitim. Në këtë mënyrë, - theksoi ai, 'iu japim përgjigjen e duhur veprimeve banditeske në Parlame

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.431Z

Presidenti Topi dekreton caktimin e datës së zgjedhjeve për Kryetar komune në komunën Ballagat, qarku Fier.  

D E K R E T PËR CAKTIMIN E DATËS SË ZGJEDHJEVE PËR KRYETAR KOMUNE NË KOMUNËN BALLAGAT, QARKU FIER Në mbështetje të neneve 92, shkronja “gj” dhe 93 të Kushtetutës, si dhe të nenit 10, paragrafi 3 të ligjit nr. 10 019, datë 29.12.2008 “Kodi Zgjedhor i Republikës së Shqipër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.782Z

Vasili takim me strukturat e LSI në Fier: Qarku do të ketë kryetarin legjitim

FIER- Nga Fieri gjatë një takimi me strukturat e LSI-së, Petrit Vasili ka deklaruar se tashmë do të rivendoset në vendin e duhur pushteti vendor dhe qarku Fierit do të ketë kryetarin legjitim. Në këtë mënyrë, - theksoi ai, 'iu japim p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.381Z

Qarku i Fierit nën mëshirën e logjikës parashtetërore

Share Ajo që po ndodh në Fier është e një logjike parashtetërore. Palët janë duke u kacafytur duke pretenduar të njëjtin post, atë të kryetarit të Këshillit të Qarkut. Socialistët kanë kryetarin e tyre, Vangjel Ndrekën, mirëpo pala tjetër është mbledhur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.742Z

Berisha: Tirana, qarku me i rendesishem

Kryetari i Partise Demokratike Sali Berisha i pubikoi vete emrat e kandidateve per deputete ne te 12 qarqet e vendit, menjehere pas mbledhjes se kryesise se Partise Demokratike. Duke e nisur nga qarku e Tiranes, kreu i demokrateve e cilesoi ate si me te rendesishmin edhe per shkak se ky q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.888Z

Qarku Fier, numërohen 29 kuti, ja si ndahen mandatet

Në Fier ka përfunduar numërimi i 33 kutive nga 592 të tilla dhe nga shifrat e deritanishme Partia Socialiste është kryesuese me 58.38% të votave. PD vjen e dyta me 25.09% të votave. LSI renditet e treta me 11.52% të votave. Në Fier ndahen 16 mandate deputetësh dhe në bazë këtyre rezult

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.967Z

Fieri gati për zgjedhje, qarku i dytë 10 KZAZ për administrimin e votave

Qarku i Fierit, i dyti me i madh ne vend sa i takon procesit te zgjedhjeve te 23 qershorit do te kete 10 KZAZ për administrimin e votave. Sipas prefektit te qarkut Fier, Shkeqim Murati, ne total per 3 rrethet Fier, Lushnje dhe Mallakaster do te jene 575 qendra votimi. Murati theksoi se tashme me nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama