Rezultate te kerkimit per termin: +Qarku +Tiran

Meta: total 1000 / total_found 3455 / time 0.008 / keyword[0] qarku / docs[0] 9324 / hits[0] 21945 / keyword[1] tiran / docs[1] 255639 / hits[1] 592157 /
KQZ u jep mandatin 6 deputetëve të rinj të PD e LSI (EMRAT)
  • 2019-03-11

KQZ u jep mandatin 6 deputetëve të rinj të PD e LSI (EMRAT)

Ashtu siç ishte paralajmëruar, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u mblodh mesditën e sotme për të bërë zëvendësimin e 6 vendeve të lëna bosh nga deputetët e dorëhequr të PD dhe LSI në Parlament. Sipas rendit të ditës për këtë mbledhje, KQZ i dha mandatin e deputetit Astrit Veliaj, k

Azile dhe ilaçe/ Popullsia e Shqipërisë po plaket, ja bizneset që do lulëzojnë
  • 2019-03-10

Azile dhe ilaçe/ Popullsia e Shqipërisë po plaket, ja bizneset që do lulëzojnë

Në vitin 2021, Shqipëria pritet të përfshihet në një proces të shpejtë plakje pasi numri i të moshuarve mbi 65 vjeç për 100 të rritur në moshë pune do të kalojnë numrin e të rinjve nën 14 vjeç. Përfshirja në fazën e avancuar të plakjes do të shterojë mundësitë e bizneseve

No Pic available
  • 2019-03-09

Opozita e re me 10 deputetë, të hënën marrin mandatin 6 kandidatë të tjerë (Emrat)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ditën e hënë zyrtarisht do u japë mandatin edhe gjashtë kandidatëve nga listat vijuese të PD-së dhe LSI-së. Kandidatët që kanë pranuar që të marrin mandatin janë tre nga lista e PD-së dhe tre nga lista e LSI-së duke e çuar në 10 numrin e deputetëve

Korçarët po lindin më pak fëmijë, ja qarqet e tjera me normën më të ulët
  • 2019-02-20

Korçarët po lindin më pak fëmijë, ja qarqet e tjera me normën më të ulët

Në pesë qarqe, Korçë, Kukës, Fier, Vlorë, Berat lindjet kanë pësuar rënie dyshifrore në vitin 2018, teksa numri i tyre ka pësuar rënie në të gjitha qarqet e vendit duke përfshirë edhe Tiranën. Në vitin 2018 në të gjithë vendin kanë lindur 28.934 bebe ose -193

No Pic available
  • 2019-02-19

Lajmi trishtë, popullsia ra me 0.3 % më 2018. Njihuni me shifrat

Popullsia e vendit shënoi rënie për të tretin vit radhazi më 2018 kryesisht prej emigracionit të lartë dhe rënies së numrit të lindjeve. Sipas njoftimit të sotshme të INSTAT popullsia e Shqipërisë në 1 Janar 2019, rezulton 2.862.427 banorë duke pësuar një rënie me 0,3 %, krahasuar

Në Korçë duan stadium, Rama: Do e mendoj, se Elisa e ka dobësi Skënderbeun
  • 2019-02-08

Në Korçë duan stadium, Rama: Do e mendoj, se Elisa e ka dobësi Skënderbeun

Na takimin për Bashkinë që Duam që po zhvillon në Korçë, kryeministri Edi Rama nuk i ka kursyer lëvdatat për punën e qeverisë së tij për rilindjen e bashkisë kryesore të juglindjes. Por një zonjë kishte një pakënaqësi dhe i kërkoi shefit të qeverisë që të marrë në konsider

No Pic available
  • 2019-02-01

Testimi për infermier, publikohen datat dhe oraret

Publikohen datat dhe oraret kur kandidatët për infermierë, që kanë aplikuar dhe janë kualifikuar në fazën tjetër, do i nënshtrohen testimit. Po ashtu Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka publikuar listat mbi rezultatet e verifikimit përfundimtar të kandidatëve që kan