Rezultate te kerkimit per termin: +Qarkullimi

Total: 6600
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.829Z

Normalizohet qarkullimi në Merdare

Edhe pse në vendkalimin kufitar në Merdare, mbrëmë deri në orët e vona të natës ka qenë i bllokuar qarkullimi, duke u krijuar kështu kolona të gjata të automjeteve, situatat sot atje është normalizuar dhe se qarkullimi po zhvillohet normalisht.Baki Kelani, zëdhënës i Policisë së K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.538Z

Masat, bllokohen 64 leje qarkullimi

Vazhdojnë masat e policisë rrugore, ku vetëm gjatë ditës së djeshme kanë bllokuar 64 leje qarkullimi. Sipas të dhënave zyrtare, kontrolle dhe masa ndëshkuese janë ndërmarrë edhe gjatë ditës së djeshme, ku janë pezulluar për mosshlyerje të detyrimeve 64 leje qarkullimi të automjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.467Z

Rriten temperaturat, lehtësohet qarkullimi: Ja rrugët problematike

Rritja e temperaturave ka lehtësuar qarkullimin në disa prej akseve problematike të ditëve të fundit në vend. Sipas Ministrisë së Transportit, ka përmirësim në qarkullimin e akseve të Shkodrës, në Dibër e Kukës ku qarkullohet edhe pa zinxhirë. Në Qafë Mollë – Bizë dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.699Z

Temperaturat nën zero, vështirësi qarkullimi në disa akse

TIRANË - Temperaturat e ulta dhe reshjet e dëborës që kanë përfshirë të gjithë vendin javën e fundit kanë bërë që qarkullimi i mjeteve në disa prej akseve rrugore të kryhet me vështirësi, sidomos në zonat veriore dhe juglindore të vendit.Në qarkun e Dibrës, në aksin kryesor va

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.096Z

Rifillon qarkullimi i trenave në Kosovë

Një prej mjeteve më kryesore të transportit nuk ka qenë në dispozicion për qytetarët për rreth dy muaj. Nga 1 tetori pritet të rinisë qarkullimi në linjat e trenave në Kosovë, qoftë edhe pjesërisht, konfirmojnë zyrtarët në Ministrinë e Infrastrukturës. Ndërprerja e këtyre linj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.005Z

BSH, del nga qarkullimi 100-lekëshi

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë ka vendosur dje tërheqjen nga qarkullimi të kartëmonedhës me kurs ligjor të prerjeve 100 lekë të reja. Vendimi prek edhe kartëmonedhën me prerje 200 lekë (vetëm ato që janë me imazhin e Ismail Qemalit). Të dyja vendimet duhet të zbatoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.907Z

Bulevardi shndërrohet në pedonale, ja si devijon qarkullimi

Tiranë - Qeveria publikoi vendimin për bllokimin e qarkullimit ose kufizimit të automjeteve në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit". Megjithëse ligji ia atribuon këtë vendim pushtetit vendor, por sipas qeverisë në nenin 7 të Kodit Rrugor, ndër të tjera, parashikon mundësinë që në qendr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama