Rezultate te kerkimit per termin: +Qarkut +Gjirokast

Meta: total 1000 / total_found 2353 / time 0.004 / keyword[0] qarkut / docs[0] 26317 / hits[0] 42789 / keyword[1] gjirokast / docs[1] 13548 / hits[1] 24248 /
Kur ArgjiroFest shkrin modernen dhe rapsodin në qytetin e gurtë
  • 2015-05-19

Kur ArgjiroFest shkrin modernen dhe rapsodin në qytetin e gurtë

Nga Estela Xhafa U mbyll me sukses nën një atmosferë të jashtëzakonshme edicioni i 10-të i Festivalit Folklorik Kombëtar të Gjirokastrës 2015. 7 ditë e 7 net të këtij festivali i dhanë jetë dhe ngritën në qytetin e gurtë kështjellën e Trashëgimisë Jomateriale, së cilës Minist

Dhunoi qytetarin në 2014, shefi i Komisariatit pezullohet pasi i del videoja /Video/
  • 2015-05-10

Dhunoi qytetarin në 2014, shefi i Komisariatit pezullohet pasi i del videoja /Video/

Vlorë - U desh të dilte një video në internet që shefi i Komisariatit në Sarandë të pezullohej nga detyra. Videoja e publikuar pasqyron atë teksa dhunon një qytetar. Policia e Qarkut sqaron se konflikti midis zyrtarit të lartë të policisë dhe një qytetari nga Tepelena. ka ndodhur ko

No Pic available
  • 2015-05-05

5 Maji, Blushi përkrah Qazim Sejdinit. Shfaqen edhe nostalgjikët e Hoxhës

Gjatë ceremonive për 5 majin në disa qytete të vendit, në homazhet mbajtur në varrezat e dëshmorëve janë shfaqur disa nostalgjikë që nderuan me grushtin lartë, apo me shaj të kuq. Në këtë datë u shmangën komentet politike, si një ditë që simbolizon bashkimin, si në kohën e LAN

Pesë në pranga në Lazarat pjesë e një grupi të strukturuar kriminal
  • 2015-05-02

Pesë në pranga në Lazarat pjesë e një grupi të strukturuar kriminal

Gjirokastër - Pesë shtetas u arrestua nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në fshatin Lazarat. Nga operacioni i koduar "Spring" përfunduan në pranga shtetasi Gentjan Kazma, 33-vjeç, Ramadan Basha, 31 vjeç, Arjan .R. Basha, 47 vjeç, Gurgaz .S. Skënderi, 24 vjeç, Mirteza .Z. Shemsho, 42 vj

No Pic available
  • 2015-05-02

Qëlloi mbi policinë në operacionin antikanabis, arrestohet lazaratasi

Kapet dhe ndalohet një tjetër person i shpallur në kërkim nga Lazarati për sulm me armë ndaj Policisë gjatë Operacionit Antikanabis Qershor 2014. Mbi Florjan Shurdhi, 31 vjeç, banues në Lazarat, rëndojnë akuzat “Vrasje e punonjësve të Policisë Shtetit” e kryer në bashkëp

Gjirokastër/ Biznesmeni nga Tepelena kapet mat me prostitutën. E kishte paguar 10 mijë lekë
  • 2015-05-02

Gjirokastër/ Biznesmeni nga Tepelena kapet mat me prostitutën. E kishte paguar 10 mijë lekë

Një biznesmen dhe një femër, e cila ushtronte prostitucion janë arrestuar në flagrancë në një hotel në Gjirokastrës. Ngjarja ka ndodhur në orët e mbrëmjes së të enjtes teksa shtetasja me iniciale D.T. 31 vjeç, hyri në hotel, e ndjekur më pas nga klienti i saj që hyri nga dera

Qëlloi mbi policinë, arrestohet lazaratasi
  • 2015-05-02

Qëlloi mbi policinë, arrestohet lazaratasi

Kapet dhe ndalohet një tjetër person i shpallur në kërkim nga Lazarati për sulm me armë ndaj Policisë gjatë Operacionit Antikanabis Qershor 2014. Mbi Florjan Shurdhi, 31 vjeç, banues në Lazarat, rëndojnë akuzat "Vrasje e punonjësve të Policisë Shtetit" e kryer në bashkëpunim e mbet