Rezultate te kerkimit per termin: +Qarkut

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.442Z

Vlore, shkarkohet kryetari i qarkut

Ne votim nuk moren pjese keshilltaret e PS dhe PBDNJ. Debatet shoqerojne mbledhjen e jashtezakonshme Vlore-Shkarkohet kryetari i Keshillit te Qarkut te Vlores, Agron Sharra. Nga 59 keshilltare prezent ne votim, 36 prej tyre kane votuar pro shkarkimit te Sharres. Mbledhja e jashtezakonshme e thirrur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.724Z

Në Vlorë, konstituohet Këshilli i Qarkut

VLORE, 17 gusht/ATSH-Harilla Koçi/. - U zhvillua të hënën mbledhja e konstituimit të Këshillit të Qarkut të Vlorës për mandatin 4-vjeçar 2015-2019, dhe zgjedhja e strukturave drejtuese, duke përfshirë kryetarin e këtij këshilli, nënkryetarin dhe kryesinë.Pjesë e procesit të konsti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.496Z

Gjykata pezullon kryetarin e Qarkut Gjirokastër

Shkalla e parë e gjyqësorit të Gjirokastrës, ka marrë vendim, për pezullim të aktivitetit të kryetarit të Këshillit të Qarkut të Gjirokastrës Sulo Muçobega. Drejtuesi i seancës gjyqësore Pëllumb Vehbiu, pasi ka marrë nën administrim të gjithë materialin e paraqitur nga ana e pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.193Z

Tension ne keshillin e qarkut Fier

E enjte 01 Dhetor 2011 2057 KESHILLI I QARKUTNdodh incident i radhes ne keshillin e qarkut ne Fier. Sipas perfaqesuesve socialiste te tij deputeti Enkelejd Alibeaj se bashku me disa mbeshtetes kane shqyer me force deren e keshillit. Te majtet pohojne se qellimi i tyre ka qene nderrimi i brave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.816Z

Keshilli Qarkut kompetenca ekzekutive ne territor

Ligji Keshilli i qarkut eshte nje strukture e cila perbehet nga keshilltaret e bashkive dhe komunave ne nje qark. Kryetari i qarkut ka funksione te shumta dhe ai ka te drejten ta mbledhe keshillin jo me pak se nje here ne tre muaj. Qarku eshte i perbere edhe nga nje kryesi anetaret e se ciles jane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.797Z

Fier perleshje ne Keshillin e Qarkut

Sherri për drejtimin e Këshillit të Qarkut në Fier për pak sa ka përfunduar me viktima sot në mesditë. Qarku i Fierit ka dy kryetare në një godinë dhe mbështetësit e tyre sot janë përleshur. Nga një përpla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.602Z

PD bojkoton, dështon Këshilli i Qarkut

Dështon mbledhja e radhës së Këshillit të Qarkut të Gjirokastrës. Shkaku ka qenë mungesa e një prej këshilltarëve të majtë, i cili ka qenë në kryeqytet, si dhe bojkoti i këshilltarëve të djathtë. Demokratët, që përbëjnë afro gjysmën në Këshill, kishin paralajmëruar bojkot

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama