Rezultate te kerkimit per termin: +Qasja

Meta: total 1000 / total_found 2908 / time 0.001 / keyword[0] qasja / docs[0] 2908 / hits[0] 3272 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Pjesmarrja e ulët në votime, mesazh ndaj politikës e institucioneve

Koalicioni i  Vëzhguesve Vendorë ka dalë me raportin e parë paraprak lidhur me ditën e votimit. Problematike shihet pjesmarrja e ulët në zgjedhje e votuesve,  që sipas KVV duhet te shihet si një mesazh i forte ndaj klasës politike dhe te gjitha institucioneve te zbatimit te ligji

Brokoli, arma kundër diabetit dhe obezitetit
  • 2017-06-25

Brokoli, arma kundër diabetit dhe obezitetit

Brokoli ndihmon diabetikët që të mbajnë në kontroll glukozën. Lajmi është bërë i ditur nga një grup shkencëtarësh të cilët thonë se kanë zbuluar një përbërës tek brokoli që duket i dobishëm për të luftuar sëmundjen. Shkencëtarët studiuan mijëra bimë Interesantë për k

Rusi, Navalni arrestohet pak para protestës anti-korrupsion
  • 2017-06-12

Rusi, Navalni arrestohet pak para protestës anti-korrupsion

Aktivisti kundër korrupsionit dhe lideri opozitar rus, Aleksei Navalni, është arrtestuar sot para banesës së tij në Moskë, pak kohë para fillimit të protestës masive antikorrupsion, të cilin e organizon ai. Yulia Navalnya, bashkëshortja e Navalnit, ka shkruar në rrjetin Twitter, se bash

Stoltenberg: Duhet të jemi të fortë në përgjigjen ndaj Rusisë
  • 2017-06-07

Stoltenberg: Duhet të jemi të fortë në përgjigjen ndaj Rusisë

Doorstep statement by NATO Secretary General Jens Stoltenberg ahead of the meeting of NATO Heads of State and Government in Brussels on 25 May Kreu i NATO-s deklaroi se anëtarët e aleancës janë të bashkuar në qëndrimin e tyre ndaj Rusisë në një mënyrë që nuk ka ekzistuar prej vitesh. Gj

No Pic available
  • 2017-06-06

Heqja e Kosovës nga Kushtetuta, fazë e re për Serbinë

Serbia po hyn në një fazë të re në procesin drejt anëtarësimit të saj në Bashkimin Evropian dhe ndryshimi i Kushtetutës është një nga kushtet që duhet ti plotësojë ky vend, vlerësojnë njohësit e zhvillimeve politike në Kosovë. Sipas tyre, kjo është edhe arsyeja pse presidenti

Armina Mevlani, dëshirat janë mikeshat më të mira të vajzave
  • 2017-06-05

Armina Mevlani, dëshirat janë mikeshat më të mira të vajzave

Kur ishte e vogël, ëndërronte të shkonte në Disneyland. Dhe kjo ëndërr iu realizua falë një konkursi talentesh në shkollë ku fitoi çmimin e parë së bashku me udhëtimin për në vendin e përrallave. Tashmë që u rrit, jeta e saj vazhdon të duket si një përrallë e Disney

No Pic available
  • 2017-06-02

Nga Astrit Patozi/ Kush po e ha karremin e helmuar të Edi Ramës?

Legjenda e një koalicioni të madh pas zgjedhjeve po qëndron në qendër të fushatës së nëndheshme të 3 partive më të mëdha në garë, ndërkohë që po përbyllet java e parë, që kur PD zbriti më në fund në betejë. Është fare e qartë dhe e dukshme se kjo fabul e kudogjendur sot n