Rezultate te kerkimit per termin: +Qasja

Total: 3021
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.052Z

QASJA DHE PËRQASJA

ADRIAN BESHAJ Kohët e fundit, kam vënë re jo pa njëfarë kënaqësie, se disa fjalë të huaja, të hyra kryesisht nga anglishtja në shqip, kanë filluar të zëvendësohen natyrshëm nga gazetarët, sidomos ata televizivë, dhe folës të ndryshëm në ligjërimin e përditshëm. Është folur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.342Z

EULEX prezanton projektin “Qasja pragmatike”

Prishtinë - Është krijuar sistemi për vlerësimin e ndikimit të punës së EULEX-it në terren në kuadër të prezantimit të projektit qasja pragmatike. Sisttemi ëhstë prezantuar nga ekspertë ndërkombëtarë dhe vendorë të cilët kanë sqaruar se qëllimi kryesor i strategjisë së EULE

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.770Z

Siguria rrugore dhe qasja e nevojshme kombëtare ndaj saj

Nga Fitnete Sulaj Presidente e Këshillit Shqiptar të Sigurisë Rrugore   Këshilli Shqiptar i Sigurisë Rrugore inicioi dje një tryezë të rrumbullakët për të diskutuar mbi situatën e sigurisë rrugore në Shqipëri dhe paketën e masave të propozuara nga Qeveria Shqiptare për kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.804Z

Qasja e vështirë në financa, goditje e rëndë për bizneset

Mungesa e financave dhe vështirësitë në marrjen e kredive po i godasin rëndë bizneset, duke ua vështirësuar punën dhe zhvillimin. Situata aktuale e bizneseve është përkeqësuar edhe më tej në tremujorin e parë të vitit 2015 për të gjithë sektorët, krahasuar me tremujorin e vitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.283Z

Reforma në Gjyqësor, Arvizu takon deputetët e PD: Qasja më efektive, gjithëpërfshirja

TIRANË-Reforma në Gjyqësor ishte fokusi i një takimi mes Ambasadorit Amerikan Aleksandër Arvizu dhe deputetëve të PD-së Oerd Bylykbashi, Arben Ristani dhe Eduard Halimi. Në një prononcim për mediat pas takimit ambasadori Arvizu theksoi se reforma në Gjyqësor është urgjente dhe për r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.243Z

Rama: Qasja e re ndaj biznesit po jep efekt

Kryeministri Rama ka qenë sot në një mbledhje në Këshillin kombëtar të Investimeve ku ka dhënë garancinë për një adresim korrekt të problemeve të biznesit në vendin tonë. Sipas Ramës qasja që qeveria e tij ka ndaj biznesit ka nisur të japë efektet e para pozitive. "Krijimi i Kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.965Z

Zgjedhjet në Gjermani, ambasadorja: Qasja me Shqipërinë sndryshon

Gjermania zgjodhi serish Angela Merkel si Kancelaren e saj në mandatin e katërt. Rezultatet e para u pritën dhe në ambasadën gjermane në Tiranë, ku dhjetëra personalitete ishin mbledhur në oborrin e kësaj ambasade. Menjëherë pas shpalljes se rezultateve paraprake, ambasadorja e Gjermani

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama