Rezultate te kerkimit per termin: +Qatada

Meta: total 19 / total_found 19 / time 0.000 / keyword[0] qatada / docs[0] 19 / hits[0] 49 /
No Pic available
  • 2014-11-18

Al-Qaida: Epoka e re e xhihadit

E rëndësishme është që xhihadi global ka hyrë këtë vit në një erë të re dhe se asgjë nuk tregon se këto ndarje shprehin dobësimin e ideologjisë. Partizanët e xhihadit përfitojnë nga fakti që revolucio

Britania ekstradon klerikun radikal
  • 2013-07-07

Britania ekstradon klerikun radikal

Britania ka ekstraduar në orët e parë të mengjesit klerikun radikal, Abu Qatada, drejt Jordanisë, ku do te përballet me akuzat për terrorizem.   Me këtë largim merr fund “telenovela” 8-vjeçare e një kleriku radikal, t

No Pic available
  • 2013-07-07

Radikalisti islamik dëbohet nga Londra, akuzohet për terrorizëm

AMAN- Radikalisti islamik, Abou Qatada, i dëbuar sot nga Mbretëria e Bashkuar pas një sage të gjatë gjyqësore, është akuzuar për terrorizëm pas mbërritjes së tij në Jordani, njoftuan burime nga gjyqësore vendas. Lideri radikal isl

Qatada Britania mund te braktise Strasburgun
  • 2013-04-24

Qatada Britania mund te braktise Strasburgun

Britania e Madhe po shqyrton seriozisht tërheqjen e përkohëshme nga Konventa Europiane për të Drejtat e Njeriut dhe kjo vetëm e vetëm që të mund të deportojë për në Jordani klerikun radikal, Abu Qatada. Qatada është

No Pic available
  • 2013-04-24

Qatada, Britania mund të braktisë Strasburgun

Britania e Madhe po shqyrton seriozisht tërheqjen e përkohëshme nga Konventa Europiane për të Drejtat e Njeriut dhe kjo vetëm e vetëm që të mund të deportojë për në Jordani klerikun radikal, Abu Qatada. Qatada është shndërruar në një precedent në Britaninë e Madhe. Kërkesës së

Britani arrestohet kleriku radikal
  • 2013-03-09

Britani arrestohet kleriku radikal

Kleriku radikal Abu Qatada është arrestuar nën dyshimin se ka shkelur kushtet e lirimit të tij, disa ditë para se një vendim i ri i qeverisë britanike të urdhërojë dëbimin e tij. Ai u arrestua nga oficerët e agjencisë kufit

Britani kleriku radikal i shpeton debimit
  • 2012-11-13

Britani kleriku radikal i shpeton debimit

Kleriku mysliman Abu Qatada do të lirohet me kusht të martën, pasi ka fituar apelin në Komisionin e Posaçëm të Emigracionit. Apeli i tij kundër dëbimit u mbajt pasi avokatët deklaruan se nuk do të kishte një gjyq të ndersh&