Rezultate te kerkimit per termin: +Qato

Meta: total 1000 / total_found 1099 / time 0.000 / keyword[0] qato / docs[0] 1099 / hits[0] 2587 /
Ikën Altin Qato, zëvendësohet nga kreu i operacionit që arrestoi Dritan Dajtin
  • 2019-04-11

Ikën Altin Qato, zëvendësohet nga kreu i operacionit që arrestoi Dritan Dajtin

Largohet nga detyra Altin Qato, drejtor i Policisë së Elbasanit prej gati dy vitesh. Mësohet se vendin e tij do ta zërë Arjan Muça, shefi i Njësisë Operacionale të Policisë së Shtetit, i cili gjatë qeverisjes Berisha drejtori operacionin e arrestimit të Dritan Dajtit gushtin e 2009-s,

Raporti për sigurinë e urave, Balluku: Ndërhyrje emergjente
  • 2019-03-15

Raporti për sigurinë e urave, Balluku: Ndërhyrje emergjente

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka organizuar sot një tryezë teknike për sigurinë e urave në vend, në të cilin është diskutuar mbi një raport për situatën e urave, të hartuar nga MIE në bashkëpunim me ARRSH dhe Institutin e Ndërtimit. Në tryezë merrnin

Ekskluzive/ Sonila Qato fut në kolaps ARRSH-në, nuk firmos pagat e punonjësve
  • 2019-02-11

Ekskluzive/ Sonila Qato fut në kolaps ARRSH-në, nuk firmos pagat e punonjësve

Furtuna që provokoi reflektimi nga protesta studentore në qeverinë Rama 2 dhjetorin e shkuar, përfshiu edhe Sonila Qaton, e cila ishte një nga emrat surprizë të kabinetit që kryeministri ndërtoi pas zgjedhjeve të 25 qershorit 2017. Qato deri në shkarkimin e saj drejtoi Ministrinë e Shtet

No Pic available
  • 2019-01-31

Fati i sheshit Shqiponja në udhëkryq, ARRSH: Skualifikohen edhe

Skandali me kompaninë inekzistente DH Albania që kishte fituar tenderin për lotin e parë të Unazës së Madhe të Tiranës, që përfshin edhe nënkalimin te sheshi Shqiponja ka lënë në udhëkryq fatin e këtij projekti. Edhe pse gjashtë kompani paraqitën ofertën e tyre pasi ARRSH rihapi

Stuhia vazhdon! Shkarkohet nga detyra edhe kreu i ARRSH-së
  • 2019-01-22

Stuhia vazhdon! Shkarkohet nga detyra edhe kreu i ARRSH-së

Kreu i ARRSH, Afrim Qëndro është shkarkuar nga detyra pas skandalit me DH Albania, ku ka qenë edhe në qendër të akuzave të opozitës. Burime bëjnë të ditura se në vend të tij do të emërohet Sonila Qato. Në denoncimet e shumta, PD ka përmendur dhe emrin e Qëndros si të korruptuar n

Stuhia vazhdon! Ikën Qëndro, në krye të ARRSH vjen Qato
  • 2019-01-22

Stuhia vazhdon! Ikën Qëndro, në krye të ARRSH vjen Qato

Kreu i ARRSH, Afrim Qëndro është shkarkuar nga detyra pas skandalit me DH Albania, ku ka qenë edhe në qendër të akuzave të opozitës. Në vend të tij, do të emërohet Sonila Qato, ish-ministrja e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes. Në denoncimet e shumta, PD ka përmendur dhe emrin e

Betohen 7 ministrat e rinj, mungon kryeministri Rama (Foto)
  • 2019-01-17

Betohen 7 ministrat e rinj, mungon kryeministri Rama (Foto)

Në Presidencë janë betuar 7 ministrat e rinj të dekretuar nga presidenti i vendit Ilir Meta, përfshirë dhe zv.kryeministrin. Të pranishëm janë të gjithë ministrat e emëruar, me përjashtim të atij të Jashtëm, i cili nuk është dekretuar akoma nga kreu i shtetit. Në këtë ceremoni v