Rezultate te kerkimit per termin: +Qazim +Tepshit

Meta: total 10 / total_found 10 / time 0.000 / keyword[0] qazim / docs[0] 2611 / hits[0] 4257 / keyword[1] tepshit / docs[1] 24 / hits[1] 30 /
Akuza e fortë: Si vdiqën ish-ambasadori dhe dëshmitari tjetër i rëndësishëm i CEZ
  • 2017-03-13

Akuza e fortë: Si vdiqën ish-ambasadori dhe dëshmitari tjetër i rëndësishëm i CEZ

Ish-juristi i CEZ-it në arbitrazh, Romeo Karaj ngre dyshime për vdekjen e ish-ambasadorit shqiptar në Pragë, Qazim Tepshi dhe të Zamir Stefanit, dëshmitar i privatizimit të OSSH-së. Tepshi vdiq nga një atak në zemër pak para shpërthimit të skandalit të CEZ, në shtator të vitit 20

Pasuritë, asnjë zyrtar i hetuar në 2011
  • 2011-11-29

Pasuritë, asnjë zyrtar i hetuar në 2011

Vilave në bregdet apo në zona të tjera turistike të vendit u shtohen katet, ndërkohë sistemi i Drejtësisë ka dështuar të zbulojë pasuritë e fshehura të politikanëve, zyrtarëve e pushtetarëve. Të paktën për Tiranën, viti 2011 përbën rast unik për shkak se nga Prokuroria dhe Pol

Pasuritë, asnjë zyrtar i hetuar në 2011
  • 2011-11-29

Pasuritë, asnjë zyrtar i hetuar në 2011

Të paktën për Tiranën, viti 2011 përbën rast unik për shkak se nga Prokuroria dhe Policia nuk dihet të ketë nisur ndonjë hetim për fshehje apo mosdeklarim pasurie nga ana e zyrtarëve shtetërorë. Ndonëse nën këtë detyrim janë të gjithë zyrtarët, që nga kryetari i komunës më t

No Pic available
  • 2010-10-10

Ambasadori ne eki Tepshi nuk deklaroi pasurine ILDKP Ne gjyq

TIRAN- Ambasadori shqiptar ne Republiken e ekise Qazim Tepshi perfundon ne gjykate si i pandehur pas hetimit te njesise Task- Force te Prokurorise se Tiranes per vepren penale te deklarimit te rreme te pasurise. Lajmi konfirmohet per gazeten Shekulli nga burimet zyrtare te Prokurorise se Pergjithshm

No Pic available
  • 2009-07-07

Fshehu pasurinë, ambasadori në prokurori

TIRANË- Ambasadori shqiptar në Çeki, Qazim Tepshi, akuzohet për mosdeklarim të rreth 74 mijë eurove, të cilat i janë gjetur në bankë. Kallëzimi për të është bërë dje nga Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive. Përveç Tepshit, ILDKP ka kallëzuar edhe ins

Paditet ambasadori shqiptar në Çeki, Tepshi gënjeu për pasurinë
  • 2009-07-07

Paditet ambasadori shqiptar në Çeki, Tepshi gënjeu për pasurinë

Tiranë, 6 korrik NOA Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive kallëzon në organin e Prokurorisë një Ambasador dhe një punonjës të Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve, dega Tiranë, për veprën penale të Refuzimit për deklarim, mosdeklarim, fshehje ose deklari

No Pic available
  • 2009-07-07

ILDKP kallëzon penalisht dy zyrtarë të lartë

07/07/2009  Ambasadori Tepshi fsheh 74 000 euro, ndërsa inspektorja Aleksi rreth 19 milionë lekë “Fshehje e pasurisë dhe deklarim i rremë” është kauza me të cilën Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive i është drejtuar organit të prokurorisë për t