Rezultate te kerkimit per termin: +Qefalia

Meta: total 888 / total_found 888 / time 0.000 / keyword[0] qefalia / docs[0] 888 / hits[0] 1718 /
No Pic available
  • 2019-04-07

Ja kush janë deputetët e PS që përfituan 111 miliardë lekë nga tenderat

Marrja e tenderave ka qenë një debat që gjithmonë ka trazuar politikën, me palët që akuzojnë njëra-tjetrën për favorizim oligarkësh. Provat flasin se disa deputetë kanë marrë tendera në kundërshtim me ligjin gjatë qeverisjes së Partissë Socialiste 4 deputetët e Partisë Sociali

No Pic available
  • 2019-03-24

Qindra qytetarë në Festën e Krrabës, aktivitete dhe panair agro-ushqimor

Një fundjavë ndryshe, afër natyrës dhe ushqimit bio të zonës, por jo larg kryeqytetit! Krraba mikpriti sot dhjetëra qytetarë të ardhur nga Tirana dhe zonat përreth për të festuar ardhjen e pranverës, përmes një sërë aktivitetesh që promovojnë natyrën, vlerat agroturistike të zon

Socialistët: Veliaj perfekt, meriton mandatin e 2-tëdo e votojnë dhe demokratët
  • 2019-03-06

Socialistët: Veliaj perfekt, meriton mandatin e 2-tëdo e votojnë dhe demokratët

Të hënën pasdite kryeministri Edi Rama u shpreh para asamblesë e PS-së së kryeqytetit se nuk kishte asnjë emër tjetër për kandidat për bashkinë e Tiranës përveç Erion Veliajt. Ky vendim është mirëpritur nga deputetët e Partisë Socialiste për këtë qark gjatë prononcimeve për

Zbardhen emrat e Komisionit Hetimor për Cakajn dhe DSIK
  • 2019-01-31

Zbardhen emrat e Komisionit Hetimor për Cakajn dhe DSIK

Mësohen emrat e Komisionit Hetimor për Gent Cakajn dhe DSIK. Raportohet se komisioni do të ketë nëntë anëtarë. Nga Partia Demokratike, pjesëtarë të komisionit do të jenë deputetët: Enkelejd Alibeaj, Ervin Salianji, Xhemal Gjunkshi; nga LSI do të jetë Luan Rama, ndërsa nga Partia So

Udhëtime pune në SHBA, opozita thyen bojkotin parlamentar
  • 2018-12-11

Udhëtime pune në SHBA, opozita thyen bojkotin parlamentar

Deputetët e opozitës kanë muaj që kanë bojkotuar Parlamentin dhe në këtë muaj, një pjesë e mirë e tyre (përfshirë Sali Berishën, Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin, rrezikojnë tiu digjen edhe mandatet. Por kur vjen puna për udhëtime jashtë shtetit e për të përfituar dieta të

Nuk kanë lekë për biletën e transportit, fëmijët braktisin shkollën
  • 2018-10-20

Nuk kanë lekë për biletën e transportit, fëmijët braktisin shkollën

Shkolla e Eneas është 5 kilometra larg shtëpisë. Për këtë arsye, ai merr furgonin e fshatit. Të enjten ai nuk ishte në shkollë, sepse prindërit nuk arritën të siguronin lekët e rrugës. Rruga nga fshati Priskë e Vogël deri në Zallherr kushton 120 lekë. Pardje nuk isha në shkollë,

 Domate Fest, prezantohen produktet dhe ushqimi tradicional i zonës
  • 2018-09-23

 Domate Fest, prezantohen produktet dhe ushqimi tradicional i zonës

Veliaj: Nisim investimet për fshatrat dhe vendet atraktive të zonës; konsumi i produkteve vendase ndihmon ekonominë lokale Një fundjavë ndryshe, jashtë qytetit, por jo larg Tiranës! Shëngjergji priti të shtunën festën tradicionale të domates, Domate Fest, një panair me produkte të zon