Rezultate te kerkimit per termin: +Qeleshi

Meta: total 268 / total_found 268 / time 0.000 / keyword[0] qeleshi / docs[0] 268 / hits[0] 510 /
No Pic available
  • 2018-07-11

Merrte ryshfet në emër të gjyqtarëve, arrestohet polici në Durrës

Punonjësi i Policisë së Shtetit pranë Drejtorisë së Durrësit, që ka shërbyer pranë godinës së Gjykatës së këtij qyteti, Haki Dyli është arrestuar nga kolegët e tij. Procedimi ndaj tij nisi pasa kallëzimit të kryetares së gjykatës, Joana Qeleshi, mbi dyshimin se ka marrë ryshf

No Pic available
  • 2017-03-24

KLD rrëzon kërkesën e Manjanit për proçedim disiplinor të 3 gjyqtarëve

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka rrëzuar kërkesën e ish-Ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani për procedim disiplinor për tre gjyqtarë. Kështu anëtarët e KLD pasi dëgjuan  vëzhgimet e gjyqtarëve vendosën që mos të marrin masa disiplinore për Lazer Sallaku gjykatës në Gjy

Rekurs për vrasjen e trefishtë, i dënuari përjetë kërkon pafajësinë
  • 2017-03-06

Rekurs për vrasjen e trefishtë, i dënuari përjetë kërkon pafajësinë

Rikthehet për gjykim në shkallën e parë të Durrësit çështja e vrasjes së trefishtë në Durrës, ngjarje e ndodhur rreth 7 vjet më parë në një lokal. Autori i dënuar me burgim të përjetshëm ka bërë rekurs në Gjykatën e Lartë, duke pretenduar se është i pafajshëm. Rikthehet p

Pishtari flakërues i arsimit shqiptar: 125-vjetori i shkollës së parë shqipe të Vashave
  • 2016-10-23

Pishtari flakërues i arsimit shqiptar: 125-vjetori i shkollës së parë shqipe të Vashave

Nga Agesil Qiriazi “Historia e shkollës së parë shqiptare për vasha, – shkruan në kujtimet e veta Sevasti Qiriazi, – është si një romancë plot aventura. Është historia e luftës kundër injorancës, që pati arritje të rëndësishme dhe me vlerë. Ishte si një re pl

Blendi Fevziu merr në mbrojtje ish-vartësen e Argitës: Nuk e ka fajin ajo për rrahjen e biznesmenit libanez
  • 2016-10-01

Blendi Fevziu merr në mbrojtje ish-vartësen e Argitës: Nuk e ka fajin ajo për rrahjen e biznesmenit libanez

Blendi Fevziu ka bërë një shkrim për dhunimin e biznesmenit libanezo-amerikan, Faad Mitri. Ai ka marrë në mbrojtje gjyqtaren Joana Qeleshi, duke thënë se nuk është ajo fajtorja për rrahjen e tij. Në vend që rasti në fjalë të analizohej me thellësi dhe të nxirrte gjithë kalbësi

Toka tek Gjiri i Lalzit, Manjani: Gjykata gaboi, të shkarkohet gjyqtarja
  • 2016-09-27

Toka tek Gjiri i Lalzit, Manjani: Gjykata gaboi, të shkarkohet gjyqtarja

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani  në një deklaratë për mediat bëri publike rezultatet e hetimit administrativ për çështjen e pronësisë mbi truallin e Gjirit të Lalzit, ku do të investonte shoqëria OMNIX, presidenti i së cilës, Faad Midri, u dhunua barbarisht e për pasojë vendos

No Pic available
  • 2016-09-27

Prona tek Gjiri i Lalzit, Gjyqtarja skomenton:Kam folur përmes vendimit

“Kam folur përmes vendimit” ky është komenti i gjyqtares së gjykatës së Durrësit Joana Qeleshi e cila i njohu të drejtën e pronës në 45 ha tokë në Gjirin e Lalzit familjes Seçuni. E kontaktuar nga Ora News gjyqtarja Qeleshi nuk ka pranuar të komentojë më tej as vendimin