Rezultate te kerkimit per termin: +Qemajl +Marmullakaj

Meta: total 34 / total_found 34 / time 0.000 / keyword[0] qemajl / docs[0] 370 / hits[0] 525 / keyword[1] marmullakaj / docs[1] 36 / hits[1] 37 /
Targat e makinave, arrihet reciprociteti mes Kosovës dhe Serbisë
  • 2016-09-09

Targat e makinave, arrihet reciprociteti mes Kosovës dhe Serbisë

Sot në Bruksel pas rreth 9 orë bisedimesh intensive me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian është arritur marrëveshje për reciprocitet të plotë për targat e veturave në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë, dhe heqjen nga përdorimi të tabelave prova të cilat njëanshëm zbatoh

Arrihet reciprociteti për tabelat e veturave në mes të Kosovës dhe Serbisë
  • 2016-09-08

Arrihet reciprociteti për tabelat e veturave në mes të Kosovës dhe Serbisë

Sot në Bruksel pas rreth 9 orë bisedimesh intenzive me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian është arritur marrëveshje për reciprocitet të plotë për targat e veturave në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë, dhe heqjen nga përdorimi të tabelave 'prova" të cilat njëanshëm zb

Në fund të muajit shtator edhe dy pikëkalime kufitare me Serbinë
  • 2016-06-23

Në fund të muajit shtator edhe dy pikëkalime kufitare me Serbinë

Hapja e dy pikëkalimeve të reja kufitare, Kapi e Sfircës që lidhë Komunën e Kamenicës me Medvegjën dhe Izvor në pjesën veriore, do të bëhet deri në fund të muajit shtator, u tha në takimin e radhës në Bruksel të Grupit zbatues të marrëveshjes për Menaxhimin e Integruar të Kufi

Qeveritarët prezantojnë Strategjinë kombëtare për zhvillim në rajonin e Pejës
  • 2016-04-23

Qeveritarët prezantojnë Strategjinë kombëtare për zhvillim në rajonin e Pejës

Në një takim publik në Pejë qeveritarët kanë prezantuar Strategjinë kombëtare për zhvillim, më konkretisht shtyllën e parë të kësaj strategjie, atë të kapitalit njerëzor. Në këtë takim morën pjesë komuniteti i biznesit të rajonit, shoqëria civile, autoritetet lokale, si dhe

Mustafa e Zbogar lansojnë Strategjinë Kombëtare për Zhvillim
  • 2016-02-15

Mustafa e Zbogar lansojnë Strategjinë Kombëtare për Zhvillim

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, dhe përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian në Kosovë, Samuel Zbogar, kanë lansuar Strategjinë Kombëtare për Zhvillim 2016-2021. Ky projekt është finalizuar përmes projektit të financuar nga BE-ja, "Mbështetje për politikat e Kos

Kosova dhe Serbia arrijne marreveshje per diplomat
  • 2015-10-10

Kosova dhe Serbia arrijne marreveshje per diplomat

Transmetuar me 29092015 - 2015 Kjo marreveshje i jep fund periudhes se deshtimit te njohjes se diplomave universitare nga ana e Serbisebr br Delegacioni i Republikes se Kosoves i udhehequr nga ministrja Edita Tahiri dhe ne perberje

“Serbia të heq pengesat për lëvizje të lirë, ndryshe do të jemi më të shtrënguar”
  • 2015-10-10

“Serbia të heq pengesat për lëvizje të lirë, ndryshe do të jemi më të shtrënguar”

Delegacioni i Republikës së Kosovës, i udhëhequr nga ministrja për Dialog, Edita Tahiri, qëndroi dje në Bruksel ku mori pjesë në takimin e radhës të dialogut teknik në lidhje me procesin e zbatimit të disa prej marrëveshjeve ku ja