Rezultate te kerkimit per termin: +Qemal +Stafa

Meta: total 1000 / total_found 7268 / time 0.004 / keyword[0] qemal / docs[0] 10794 / hits[0] 15892 / keyword[1] stafa / docs[1] 8483 / hits[1] 11892 /
Kryemadhi: Do ta bëjmë Shqipërinë shtëpi për rininë tonë!
  • 2019-04-01

Kryemadhi: Do ta bëjmë Shqipërinë shtëpi për rininë tonë!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi zhvilloi një takim me gjimnazistë në Tiranë. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Kryemadhi theksoi se prioritet i LSI-së janë të rinjtë dhe punësimi i tyre është garancia e vetme për një Shqipëri që nuk plaket. Sot u takova me një grup gjimna

No Pic available
  • 2019-03-29

Veliaj zbulon marrëdhënien me kryeministrin: Unë dhe Rama si mishi me thoin, flasim 20 herë në ditë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i ftuar në emisionin Opinion është shprehur se marrëdhëniet e tij me kryeministrin Edi Rama janë shumë të mira. Veliaj theksoi se Edi Rama është një nga njerëzit që e ka mbështetur në punën e tij në krye të Bashkisë së Tiranës. Ë

Dy zv/ ministre largohen nga qeveria
  • 2019-03-20

Dy zv/ ministre largohen nga qeveria

Zv/ ministrja e Drejtësisë Teuta Vodo është liruar nga detyra. Ndërkohë që ka dhënë dorëheqjen zv/ ministrja e Financave Albana Shkurta. Nuk dihen detaje lidhur me këto dy largime dhe deri më tani nuk ka një emër tjetër për ti zëvendësuar. Teuta Vodo mbante postin e Zëvendësminis

No Pic available
  • 2019-02-25

Klosi apel shkollave për Ditët e Pemëve, gjimnazi më i vjetër i Tiranës i përgjigjet me parcelën në Divjakë

Pikërisht në ditën kur ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi theksonte se zonat e mbrojtura duhet të jenë laboratorët natyrorë të shkollave dhe se në Ditët e Pemëve, gjimnazistët e Qemal Stafës, konkretizuan me veprime kuptimin dhe qëllimin e këtij mesazhi. 150 fidanë pish

 Nxënësit e tre shkollave i bashkohen nismës Dhuro pemë për Tiranën (Foto)
  • 2019-02-19

 Nxënësit e tre shkollave i bashkohen nismës Dhuro pemë për Tiranën (Foto)

Nxënësit e shkollave Qemal Stafa, Servete Maçi dhe Partizani iu bashkuan aksionit të Bashkisë së Tiranës për mbjelljen e pemëve, me dëshirën për të shtuar gjelbërimin në qytet, por edhe për të dhënë shembullin e bukur se të gjithë duhet të kujdesemi për mjedisin. Të vetëorga

Ngritja e SPAK-ut, kriteret që nevojiten për aplikimin e prokurorëve
  • 2019-01-22

Ngritja e SPAK-ut, kriteret që nevojiten për aplikimin e prokurorëve

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka publikuar kriteret dhe listën e dokumenteve për aplikimin e prokurorëve për 15 vendet vakante në SPAK. Prokurorët që duan të aplikojnë nuk e kanë të nevojshme që të dorëzojnë pranë KPK një seri dokumentesh. Një e re tjetër është se Këshilli

Lulishte dhe kënd lojërash tek aneksi i stadiumit Arena Kombëtare
  • 2018-12-29

Lulishte dhe kënd lojërash tek aneksi i stadiumit Arena Kombëtare

Teksa stadiumi Arena Kombëtare po merr formë përfundimtare, Bashkia e Tiranës ka nisur punën për rehabilitimin e zonës përreth. Për shumë kohë, hapësira mbrapa stadiumit ka shërbyer si një vend depozitimi mbetjesh, pa asnjë funksion, kurse sot po rigjallërohet si një kënd lodrash