Rezultate te kerkimit per termin: +Qendrn +Kombtare

Total: 25
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.545Z

Task-Forca Rregullatore mbledhje për Qendrën Kombëtare të Energjisë

Mbledhja e task-forcs pr reformn rregullatore nn drejtimin e Kryeministrit Sali Berisha diskutoi mbi Qendrn Kombtare t Aplikimit t Energjis dhe vendosjen e saj pran Qendrs Kombtare t Lejeve dhe Licensave. Kryeministri tha se, ngritja e ksaj qendre erdhi si domosdoshmri pr shkak t interesit t madh pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.600Z

QKR marrëveshje me Zyrën e mbrojtjes së të dhënave personale

Zyra e Komisionerit pr Mbrojtjen e t Dhnave Personale ka nnshkruar me Qendrn Kombtare t Regjistrimit, paraditen e sotme ne ambjentet e QKR-se nj marrveshje bashkpunimi pr thjeshtimin e procedurave mes dy institucioneve. Krert e ktyre institucioneve Flora abej dhe Tom Kola, riafirmuan vendosmrin e ty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.507Z

Nishani- institucioneve fetare n Detroit: Nderim pr mbshtetjen e çshtjes kombtare

Në ditën e dyt t qndrimit n Detroit, Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, zhvilloi vizita  t veçanta n Teqen Shqiptare t Bektashinjve, n Qendrn Islame Shqiptare, n Kishn Katolike Shqiptare Zoja Pajtore e Shqiptarve si dhe n Kishn Katolike Shqiptare t Shn Palit. N fjalt prshndetse, Presidenti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.190Z

Ligji për artin, më shumë kompetenca bordeve artistike

Ndryshimet n ligjin pr Artin dhe Kulturn do shtojn kompetencat e bordeve artistike, t cilat deri m tani jan kritikuar vazhdimisht pr vendimet e tyre. Drafti, i cili parashikon ndryshime thelbsore, ka prfunduar tashm nga Ministria e Kulturs dhe n shtator do t drgohet n komisionet parlamentare. Mimoza

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.435Z

Procedim penal në gjendje të lirë për një të huaj

Hetimi Iraniani 24-vjear ka hyr n vendin ton nga kufiri greko-shqiptar i papajisur me dokumentacionin prkats dhe ka dashur t dal nga vendi yn prmes piks kufitare t Durrsit. Burimet zyrtare bjn t ditur se ka nisur procedimi penal n gjendje t lir n ngarkim t 24-vjearit F.A., nga Hauler i Iranit. Shte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.504Z

Ish-të përndjekurit, memorial përkujtimor te ish-busti i Hoxhës

Ish-t prndjekurit politik kan vendosur nj memorial n kujtim t qndress ndaj diktaturs komuniste dhe viktimave t saj pikrisht n vendin ku 20 vjet m par ishte busti i Enver Hoxhs. Me rastin e Dits Kombtare pr t Prndjekurit Politik drejtuesit e Shoqats s t Prndjekurve kanthirrje pr t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.424Z

USAID vlerëson reformat në fushën e biznesit

Sondazhi, 90 për qind të kënaqur nga shërbimi Qeveria shqiptare ka marr vlersime pr reformat e zhvilluara n fushn e biznesit, sidomos n lehtsimin e procedurave pr hapjen e nj biznesi. Nj sondazh i kryer nga USAID ka nxjerr t dhna t mira nga intervistat, ku shumica jan shprehur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama