Rezultate te kerkimit per termin: +Qendrs +Spitalore +Nn

Meta: total 27 / total_found 27 / time 0.000 / keyword[0] qendrs / docs[0] 298 / hits[0] 420 / keyword[1] spitalore / docs[1] 8304 / hits[1] 12686 /
No Pic available
  • 2010-08-30

Salmonela, izolohen 5 raste në Sarandë

Strukturat shndetsore hetim epidemiologjik. T dhnat e para raportojn infeksion bakterial Spitali i Sarands izolon pes raste me salmonel, njohur ndryshe si tifo e zorrve. Pacientt jan paraqitur n mnyr t prsritur pran qendrs spitalore, ndrkoh q pas dyshimeve t hedhura nga autoritetet lokale por edhe n

No Pic available
  • 2010-08-29

Vasili me homologun serb, marrëveshje bashkëpunimi

Ministri i Shëndetësisë, Petrit Vasili, është takuar paraditen e djeshme në Tiranë me homologun e tij serb, Tomica Milosavljevic Ministri i Shndetsis, Petrit Vasili, sht takuar paraditen e djeshme n Tiran me homologun e tij serb, Tomica Milosavljevic. Vizita e ministrit s

No Pic available
  • 2010-08-28

Barnat nga Serbia, në spitalin Nënë Tereza

Ministri serb i Shndetsis, vizit zyrtare n Tiran, takim me homologun dhe drejtorin e qendrs spitalore Marrdhniet miqsore mes Tirans dhe Beogradit, jan intensifikuar sidomos n sektorin e shndetsis. Madje, n nj periudh t shkurtr, dy ministrat e Shndetsis jan takuar dy her. Vizita e par u zhvillua pak

No Pic available
  • 2010-08-21

Gërvishtën makinat, nxjerrin armët

Elbasan Dy t rinj nga Elbasani kan kanosur me arm zjarri drejtuesin e nj makine tip “Mercedes Benz” nga ky qytet, pasi mjetet e tyre u grvishtn nga pakujdesia gjat manovrimit n rrug. Srish policia e cila ndodhej rastsisht pran vendit t ngjarjes ka mundur t evitoj nj ngjarje me pasoja t

No Pic available
  • 2010-08-20

Shërbimi i djegie plastikës, rikonstruksion total

Ndrhyrje t vshtira, si dhe operacione “luksi” n pavijonet shqiptare Shrbimi i djegie plastiks n qendrn spitalore universitare “Nn Tereza” do t psoj rikonstruksion total. Pavijonet, repartet e gjithka tjetr do t psojn nj restaurim kompleks. Tashm fondet jan parashikuar, proje

No Pic available
  • 2010-08-18

Spitali Civil si Ushtarak, me qendër aksidentesh

Vasili: “Masterplanin do ta inaugurojm shum shpejt, ulni ditqndrimin e pacientve n spitale” Masterplani, spitali brenda qendrs “Nn Tereza” do t inaugurohet shum shpejt, por nj dat fikse apo muaj konkret se kur do t bhet ende nuk sht dhn. Dje n prezantimin e fazs s fundit t kt

No Pic available
  • 2010-08-18

Qeveria serbe, kundër Gjykatës Kushtetuese për rrogat në Kosovë

Ndryshimi N shtator, kabineti i Beogradit do t hartoj pagat pr pushtetet paralele Qeveria e Serbis do t hartoj modelin e ri pr t ardhurat e serbve t punsuar n institucionet e saj n Kosov. Si thekson e prditshmja “Blic”, qeveria sipas t gjitha gjasave do t vendos t ndryshoj koeficientin,