Rezultate te kerkimit per termin: +Qendrs

Meta: total 294 / total_found 294 / time 0.000 / keyword[0] qendrs / docs[0] 294 / hits[0] 416 /
No Pic available
  • 2015-12-28

Nexhmije Hoxha: Kur shkoja në dyqanin e Haki Stërmillit

Një përshkrim nga ish nxënësja e Instititutit Femëror, që më pas do të bëhej bashkëshortja e Enver Hoxhës, për shkrimtarin dhe bashkëpatriotin e saj dibran. Nga Nexhmije Hoxha Haki Strmilli, ky bir i shquar i Dibrs, ishte atdhetar i madh, demokrat, q luftoi pr nj Shqipri t lir, t bashku

Nexhmije Hoxha shfaqet me një shkrim për Haki Stërmillin
  • 2015-12-28

Nexhmije Hoxha shfaqet me një shkrim për Haki Stërmillin

Nexhmije Hoxha shfaqet herë pas herë në shtypin shqiptar. Këtë radhë e veja e diktatorit Enver Hoxha ka botuar një shkrim për Haki Stërmillin. Shkrimi është publikuar në gazetën Dita. Ja çfarë shkruan ajo: Haki Strmilli, ky bir i shquar i Dibrs, ishte atdhetar i madh, demokrat, q l

Rrëfimi i ish-gazetares së TVSH-së: Shërbimi im i parë jashtë shtetit- ashtu siç ka ndodhur dhe Komitët e drogës
  • 2015-12-08

Rrëfimi i ish-gazetares së TVSH-së: Shërbimi im i parë jashtë shtetit- ashtu siç ka ndodhur dhe Komitët e drogës

 Nga Albana M. Lifschin Ishim instaluar me grupin e xhirimit tek Qendra e Madhe Kulturs, apo Piramida, siç i thon, dhe po filmonim nj program pr missin e par shqiptar. At koh piramida nuk ishte aq e populluar dhe ne t RTVSH, na shrbente si studio n raste intervistash apo programesh t shkurtra. Po

No Pic available
  • 2013-09-25

Nishani: Vatra farkëtoi aleancën me SHBA dhe ruajti atdhedashurinë

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani  është takuar me shqiptarët e Vatrës në SHBA duke vlerësuar se ky vit, ka shënuar ngjarje historike për Shqipërinë dhe shqiptarët. Festuam Ditën e Flamurit më të lirë, më të begatë, më të gëzuar e më të bashkuar se çdo vit tjetër. Më

No Pic available
  • 2013-09-25

Nishani: Qeveria e re, punë për vazhdimin e reformave

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani  gjatë një takimi me  shqiptarët e Vatrës në SHBA  vlerësoi se ky vit që nga takimi i mëparshëm, ka shënuar ngjarje historike për Shqipërinë dhe shqiptarët. Sipas Nishanit, zgjedhjet e përgjithshme parlamentare ishin më të mira të historis

No Pic available
  • 2011-03-31

Pse nuk pyesim edhe tiranasit në ditën e votimeve lokale?

Nj sugjerim i thjesht nga Instituti Shqipataro-Amerikan pr Marrdhniet dhe Kontributet n shtetin e Minesots, SHBA Duke respektuar n mnyr t panashme vullnetin e qytetarit shqiptar mbi dshirat e tij n qytetin ku jeton, ne sugjerojm q n kt koh  t zgjedhjeve lokale n Shqipri, s paku pr votuesit n Tiran,

No Pic available
  • 2010-09-02

Të dhënat në QKR nuk manipulohen

Kola: Akuzat e opozits pr manipulim t dhnash e kan detyruar kreun e Qendrs Kombtare t Regjistrimit (QKR), Tomi Kola, q t sqaroj edhe nj her nga e para t gjitha procedurat q ndiqen dhe garancit q jep sistemi. Kola deklaroi se formati i t dhnave dhe standardi i ndjekur nuk l mundsi pr t manipuluar t