Rezultate te kerkimit per termin: +Qendra +Joqeveritare

Meta: total 320 / total_found 320 / time 0.001 / keyword[0] qendra / docs[0] 26314 / hits[0] 36588 / keyword[1] joqeveritare / docs[1] 3152 / hits[1] 3542 /
Institucionet pa përgjigje për refugjatët e mundshëm
  • 2015-09-12

Institucionet pa përgjigje për refugjatët e mundshëm

Se a do t’i pranojë Kosova refugjatët nga Siria, kjo varet se a ka vendi mundësi të mjaftueshme për një gjë të tillë. Por, lidhur me këto mundësi, zyrtarët e Qeverisë së Kosovës ende nuk kanë dhënë ndonj&

Instituti Alb-Shkenca organizoi takimin X Shkencor mbarëkombëtar në Shkup
  • 2015-09-01

Instituti Alb-Shkenca organizoi takimin X Shkencor mbarëkombëtar në Shkup

TIRANE, 31 Gusht/ATSH/- Nga 28 në 30 gusht 2012 Instituti Alb-Shkenca (IASH) organizoi në Shkup takimin e X Vjetor shkencor ndërkombëtar.Ky takim u organizua në bashkëpunim me Universitetin e Europës Juglindore dhe atë Shteteror te Tetovës dhe pati si temë bosht: "Bashkëpunimi shkencor mb

Shkup, OJQ: Maqedonisë do t’i kushtojë shtrenjtë sjellja e policisë ndaj refugjatëve
  • 2015-08-23

Shkup, OJQ: Maqedonisë do t’i kushtojë shtrenjtë sjellja e policisë ndaj refugjatëve

Qendra për Liri, “Civil”, në Shkup, konstaton se institucionet e Maqedonisë edhe gjatë kësaj krize me refugjatët nga Siria e Afrika, u tregua joefikas, diskriminues dhe të dhunshëm. Ajo që ndodhi ditëve të fundit në kufirin me G

No Pic available
  • 2015-08-12

Përballja Rama-Vuçiç në Vjenë, diskutimi për të kaluarën e të ardhmen e Ballkanit

Drejtoresha e Qendrës për Demokraci që organizon debatin ka zbuluar disa detaje rreth përballjes mes dy Kryeministrave të Shqipërisë dhe Serbisë më 31 gusht në Vjenë. E ardhmja e Ballkanit dhe hedhja pas shpine e të kaluarës do të jenë, ndër të tjera, temat e përballjes televizive

Përballja Rama-Vuçiq, ja për çfarë do të flitet
  • 2015-08-12

Përballja Rama-Vuçiq, ja për çfarë do të flitet

Një paraqitje e përbashkët televizive midis kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe atij serb Aleksandar Vuçiq do të mbahet së shpejti në konferencën e Vienës në fund të gushtit. Sipas drejtoreshës së organizatës joqeveritare Qendra

VV: Peja vazhdon të keqqeveriset
  • 2015-07-13

VV: Peja vazhdon të keqqeveriset

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Pjesë duke u bazuar në të dhënat e zyrës së Auditorit të Përgjithshëm thekson se qeverisja lokale po i neglizhon punët dhe obligimet që i ka ndaj qytetarëve të Pejës. Sipas VV-s&eum

Shërbimet të mirëqenies sociale nëpër komuna do të shpërndahen nga OJQ-të dhe Subjektet Juridike
  • 2015-07-10

Shërbimet të mirëqenies sociale nëpër komuna do të shpërndahen nga OJQ-të dhe Subjektet Juridike

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale e udhëhequr nga Arban Abrashi, sot ka zhvilluar aktin e shpërndarjes së 13 certifikata për Subjekte Juridike dhe Organizatat Jo-Qeveritare që ofrojnë shërbime sociale dhe familjare. Ky ka qenë një premtim