Rezultate te kerkimit per termin: +Qendra +Kombtare +Kulturore

Meta: total 15 / total_found 15 / time 0.001 / keyword[0] qendra / docs[0] 30947 / hits[0] 42871 / keyword[1] kombtare / docs[1] 1045 / hits[1] 1678 / keyword[2] kulturore / docs[2] 26286 / hits[2] 44408 /
No Pic available
  • 2010-08-16

Koha kur i thurnim poezi Titos

Podrimja: Përballemi me krim kulturor! “Un, para se t merresha me shkrime, merresha me sport. Isha notues, nj ndr m t njohurit, jo vetm n Kosov, por edhe jasht Kosovs. Por, un rastsisht kam hyr n letrsi. Nj mik imi shkruante poezi dhe ai vinte t m shihte mua kur krceja nga

No Pic available
  • 2010-08-10

Strategjia për riintegrimin e emigrantëve klandestinë

Strategjia kombtare pr riintegrimin e shtetasve shqiptar t kthyer si emigrant clandestine, qe prej nje muaji eshte duke u zbatuar edhe ne drejtorine e kufirit ne Gjirokaster. Qe prej prej dats 9 korrik 2010 kur nisi zbatimi i saj vetm nga Qendra e Pritjes n Kakavije sht dhn asistenca prkatse pr 856

No Pic available
  • 2010-08-01

Pse është i nevojshëm ndryshimi?

Roli i gazetaris n demokraci Po e filloj me tezn se jeta publike, pra mnyra se si shprehet dhe prjetohet demokracia jon, nuk na shkon pr shtat. Politika jon zyrtare, e cila prbn vetm nj aspekt t jets publike, sht e kalbur dhe aspak rezultative. Shum amerikan mendojn se ajo sht tejet e shkputur ng

No Pic available
  • 2010-07-27

E ardhmja e kujdesit shëndetësor parësor

Kujdesi parsor z nj vend shum t rndsishm n piramidn e kujdesit shndetsor pr popullatn, rrjedhimisht reformat dhe mirstrukturimi i tij jan domosdoshmri pr ta kthyer at n nj shrbim, i cili t jet sa m i dobishm, por gjithashtu t justifikoj shpenzimet e taksapaguesve dhe t shtetit. S

No Pic available
  • 2010-07-23

Kërko çfarë të duash komunizmin, bizantin, familjet e mëdha

Libri/ Për herë të parë botohet enciklopedia rajonale e Beratit Pas nj pune disavjeare, shtpia botuese “Jonalda” i jep n dor lexuesit nj enciklopedi pr qarkun e Beratit. Autor i veprs sht gazetari Zylyftar Plaku. Natyrisht, sht nj nism private, por botimi ka rndsi

No Pic available
  • 2010-07-17

Boshti i Jugut, Berisha në Berat: Gati nisja e punimeve

Kryeministri : Siguruam financimet, gati nisja e punimeve Qeveria ka mundur t siguroj financimet pr Boshtin e Jugut dhe sht gati pr fillimin e punimeve me qllim prmbushjen e nj tjetr premtimi elektoral pr kt vepr madhshtore. Kryeministri Sali Berisha ishte paraditen e djeshme n Be

No Pic available
  • 2010-07-15

Të shesësh banane apo histori në Qafën e Pazarit!

Më 15 korrik të vitit 2005, Gjirokastra ishte qendra e tretë historike që u përfshi në listën e trashëgimisë botërore në UNESCO M 15 korrik t vitit 2005, Gjirokastra ishte qendra e tret historike q u prfshi n listn e trashgimis botrore n UNESCO. Pas Butrintit dhe Berat