Rezultate te kerkimit per termin: +Qendra +Kombtare

Total: 74
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.953Z

Xhaferaj: Gati Qendra e Kombëtare e Librit

90-vjetori i themelimit t Biblioteks Kombtare, si nj faz mes dixhitalizmit dhe krkimit t hapsirave pr librin dhe lexuesin, sht prcjell dje me premtimin se sht gati projekti pr krijimin e Qendrs Kombtare t Dixhitalizimit t Librit. Nj lajm q u dha dje nga ministri i Kulturs, n konf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.883Z

Berisha: QKL eleminoi korrupsionin me licensat

Nj histori suksesi e ka vlersuar kryeministri Sali Berisha ngritjen e Qendrs Kombtare t licensimit. N 1-vjetorin e funksionimit t QKL, Berisha deklaroi se qeveria ia ka arritur qllimit pr t cilin mendoi t ngrej vitin e kaluar kt institucion. Korrupsioni n dhnin e lejeve dhe licensave sipas kreut t e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.547Z

QKR: Sistemi u ngrit nga USAID, smund të manipulohet

Qendra Kombtare e Regjistrimit ka hedhur posht pretendimet e Partis Socialiste pr modifikim t t dhnave t regjistruara n sistemin e saj. N nj konferenc pr shtyp, drejtori i ksaj qendre, Tomi Kola tha se sistemi sht i pamanipulueshm pasi sht ndrtuar enkas i till nga projektuesit, q jan jo pak, por agj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.545Z

Task-Forca Rregullatore mbledhje për Qendrën Kombëtare të Energjisë

Mbledhja e task-forcs pr reformn rregullatore nn drejtimin e Kryeministrit Sali Berisha diskutoi mbi Qendrn Kombtare t Aplikimit t Energjis dhe vendosjen e saj pran Qendrs Kombtare t Lejeve dhe Licensave. Kryeministri tha se, ngritja e ksaj qendre erdhi si domosdoshmri pr shkak t interesit t madh pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.940Z

Ndryshime në ligj, krijohet Qendra Kombëtare e Artit

Ligji i artit skenik i hartuar n vitin '93 do t ndryshoj jo vetm emrin, por disa nga pikat kryesore t tij. I quajtur tashm ligji pr artin, amendimet q pritet t’i bhen ktij ligji, do t krijojn hapsira pr krjijimin e Qendrs Kombtare t Artit. Do t jet kjo qendr, e cila do t siguroj financimet dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.172Z

Mirë mendimet, po kinema ku ka!?

Asnj konferenc pr shtyp apo tryez debati q t komunikoj me publikun pa email-e. Dje, Qendra Kombtare Kinematografike ka shprndar pr mediat nj raport mbi aktivitetin e saj n gjashtmujorin e par t vitit 2010. Investimi teorik kt vit pr kinematografin dhe leksione filmi pr kineastt k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.266Z

Kaos në trafik, bllokohet për 30 minuta qendra e Fierit

Paralizohet qyteti i Fierit, si pasoj e trafikut t rnduar. Pr m shum se 30 minuta, dhjetra makina kan mbetur pa lvizur n rrethrrotullimin pran bashkis s qytetit. Paralizimi i trafikut ka ardhur si pasoj e fluksit t lart t mjeteve q vinin nga Vlora dhe jugu i vendit. Trafiku sht normalizuar pas mesdi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama