Rezultate te kerkimit per termin: +Qendrave

Meta: total 1000 / total_found 9640 / time 0.004 / keyword[0] qendrave / docs[0] 9640 / hits[0] 12872 /
KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!
  • 2019-04-10

KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!

Nga Ilir ÇUMANI (Kujtesë në prag të zgjedhjeve të 30 qershorit) Që politika shqiptare e ka katandisur Shqipërinë në një skenë tragjikomike ku e gjithë dynjaja, brenda dhe jashtë, shqyejnë sytë e shkulin brinjët nga e qeshura, kjo tashmë nuk përbën më asnjë risi, asnjë lajm! E d

Kafe, internet dhe Ja si e vrasin kohën të rinjtë shqiptarë
  • 2019-04-04

Kafe, internet dhe Ja si e vrasin kohën të rinjtë shqiptarë

Që nga koha e kaluar në kafene deri te sporti, përdorimi i internetit dhe vullnetarizmi, këto janë aktivitetet kryesore që kryejnë të rinjtë shqiptarë. Sipas një studimi të kryer nga Fondacioni Friedrich Ebert në Tiranë, të rinjtë shqiptarë haxhojnë çdo ditë mesatarisht, 2.3 or

No Pic available
  • 2019-03-20

Prestigjiozja spanjolle artikull për Tiranën

Një tjetër media e njohur ndërkombëtare i bën jehonë transformimit që ka pësuar Tirana në vitet e fundit. Pas ikonave të medias botërore si The independent, The Economist, The Guardian, Vanity Fair, FDI Magazine, Vogue, Vanity Fair, Gioia, Gambero Rosso apo Apolitical, edhe gazeta e djath

Ku po shkon ekonomia? Fuqizohen bizneset e mëdha, mbyllen të voglat!
  • 2019-03-07

Ku po shkon ekonomia? Fuqizohen bizneset e mëdha, mbyllen të voglat!

Mikrondërmarrjet kanë qenë zemra e ekonomisë shqiptare në epokën e pas viteve 90. Pa ndonjë strategji dhe duke shkatërruar pothuajse çdo trashëgimi nga e kaluara, hapja e bizneseve të vogla në tregti e shërbime ishte modeli ku u vetorientua ekonomia vendase. Një model që kishte pak li

Top Story/ Biznesi me varret, miliona lekë për banesën e fundit
  • 2019-03-06

Top Story/ Biznesi me varret, miliona lekë për banesën e fundit

Top Story u ndal tek pjesa sesa kushton biznesi i vdekjes në Shqipëri. Sipas Bashkisë së Tiranës vetëm në Kryeqytet, vdesin çdo vit, mesatarisht 3200 persona. Ndërsa në shkallë vendi, sipas të dhënave të INSTAT, vdesin më shumë se 22 mijë persona në vit. Duke pasur një dyndje të

Brexit vjen me pasoja, ish-ministri i Merkel: BE-ja sdo shkatërrohet, por
  • 2019-03-02

Brexit vjen me pasoja, ish-ministri i Merkel: BE-ja sdo shkatërrohet, por

Nga Sigmar GABRIEL Akrepat e orës kanë filluar numërimin mbrapsht drejt 29 marsit, dhe daljes së Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian. Pavarësisht nëse Brexit do të jetë i butë apo i ashpër, Britania e Madhe është e vendosur të përballojë një periudhë të vështirë ekon

Kardhiq-Delvinë, Rama inspekton punimet: Të jetë rrugë model
  • 2019-02-23

Kardhiq-Delvinë, Rama inspekton punimet: Të jetë rrugë model

Në lotin e katërt të aksit Kardhiq-Delvinë punimet kanë kaluar 50% të volumit. Kryeministri Edi Rama shkoi të inspektonte ecurinë e punës në këtë rrugë, përfundimi i së cilës do të evitojë Qafën e Muzinës, duke shkurtuar me 1 orë lidhjen e Tiranës me Sarandën. Duhet bërë nj